Bugünkü
Takvim

'ya darbe

ABONE OL
Almanya'ya darbe
ABD Çevre Koruma Dairesi (EPA) tarafından, dizel motorlu araçlardaki emisyon değerleri manipülasyonunun ortaya çıkarılması Volkswagen'i 80 yıllık tarihinin en derin krizine sürükledi. Birçok ülke Volkswagen'in satışını yasakladı. Alman ekonomisine ağır darbe olarak açıklanan skandal ve sonrasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Merkezi Berlin'de bulunan Ekonomi Araştırma Enstitüsü uzmanı Dr. Claus Michelsen, Alman ekonomisindeki makro ekonomik göstergelerin aşağı yönlü sinyaller verdiğini belirterek, "Bu yıl Alman ekonomisinde yüzde 2,2 olarak tahmin edilen büyüme yüzde 1,8'e revize edildi. Kabul etmek gerekir ki, skandal Alman ekonomisine ağır bir darbe vurdu" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.