Bugünkü
Takvim

İran-Fransa'nın tartışması

ABONE OL
İran-Fransa'nın şarap tartışması
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, kasım ayı ortasında Fransa'ya yapacağı resmi ziyaret öncesi Paris ve Tahran arasında protokol krizi yaşandı. Ruhani, onuruna verilecek yemekte masaya servisi istemeyince Fransa "Cumhuriyet ilkelerine aykırı" olacağı gerekçesiyle yemeği iptal etti. Fransız tarafının öğle yemeği yerine kahvaltı önerisinin de bu kez İran tarafınca, "basit" bulunarak reddedildiği belirtildi. Ruhani'nin, Paris'te İran'da yatırım yapmak isteyen Fransız yatırımcılarla yemeksiz bir organizasyonda bir araya geleceği açıklandı. Fransa, ambargo öncesi İran'ın en önemli ticari ortaklarından birisiydi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.