Bugünkü
Takvim

'ye birliği gönderiyor

ordusuna bağlı birliğinden küçük bir grubun 'ye gönderileceği bildirildi.

  • Dünya
  • 30.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.10.2015 18:25
ABONE OL
ABD Suriye'ye özel harekat birliği gönderiyor
medyasında yer alan haberlere göre, isminin açıklanmaması koşuluyla açıklamada bulunan ABD'li üst düzey yetkililer, ABD'nin birliğine ait küçük bir grubun, terör örgütü DAEŞ ile mücadele eden gruplara yardım etmek ve onları eğitmek üzere 'ye göndereceğini belirtti.

Yetkililer, gidecek ABD birliğinin Suriye'nin kuzeyinde konuşlanacağını kaydetti.

Bu adımı ABD'nin DAEŞ stratejisinde "değişiklik" değil, "yön değiştirme" olarak tanımlayan yetkililer, birliğin gideceğine yönelik duyurunun bugün Beyaz Saray tarafından yapılacağını ekledi.

ABD'nin şu anda Irak'ta Iraklı güvenlik güçlerini eğitmek ve ABD'nin tesislerini korumak için yaklaşık 3 bin 300 askeri bulunuyor. Ancak Suriye'ye gidecek özel birliğin DAEŞ ile mücadele kapsamında bu ülkeye sevk edilecek bilinen ilk birlik olarak dikkat çekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.