Bugünkü
Takvim

Maldiv suikastcısı

Maldiv suikastcısı
Maldivler Devlet Başkanı Yamin Abdül Gayyum'a ait teknede 28 Eylül'de meydana gelen patlamayla ilgili olarak şok bir gelişme yaşandı. Devlet Başkanı Yardımcısı Ahmed Adeeb gözaltına alındı. Polis Sözcüsü İsmail Ali, Adeeb'in Çin ziyareti dönüşü havaalanında gözaltına alındığını açıkladı. Sözcü Ali, patlamayla ilgili olduğundan şüphelenilen Adeeb'in 'e ait bir adadaki gözaltı merkezine götürüldüğünü belirtti. Devlet Başkanı Gayyum ve eşinin bulunduğu teknede 28 Eylül'de patlama meydana gelmişti. Gayyum patlamadan yara almadan kurtulurken, eşi, bir yardımcısı ve bir koruması yaralanmıştı. Yetkililer, başlangıçta patlamanın mekanik bir arızadan kaynaklandığını belirtmişti. Ancak, daha sonra olayın bir suikast olduğu açıklanmış ve soruşturma başlatılmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.