Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.10.2015 19:22
ABONE OL

O silahlar 'nin elinde

Özgür Suriye Ordusu'na () bağlı Liva Tahrir'in eski komutanlarından , ABD'nin Suriye'de, DAEŞ ile mücadele eden muhalif güçlere gönderdiğini belirttiği mühimmatların PKK'nın Suriye'deki uzantısı 'ye verildiğini iddia etti.

O silahlar YPG'nin elinde
Nasır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD tarafından Suriye'nin kuzeyine gönderilen yaklaşık 50 ton mühimmatın 'nin elinde olduğunu belirtti.

Yaklaşık 4 ay önce Türkiye'ye geldiğini anlatan Nasır, şöyle konuştu:

"Zaten PYD'nin kontrolündeki bölgede , Arap veya Türkmen vatandaş kalmadı, hepsi sürgün edildi. Orada PYD'nin sözü geçiyor ve bizim bir etkinliğimiz kalmadı. Sadece çok az sayıdaki kişileri de ÖSO askerleri gibi göstermeye çalışıyorlar ama bunlar gerçek değil, onlar sadece kağıt üstünde görülüyor."

KAMERALARA KONUŞANLARIN YAKINLARA ZARAR VERİLİYOR
Nasır, PYD'nin kendisini Suriye'deki akrabalarına zarar vermekle tehdit ettiğini ifade etti.

Medyada, ABD tarafından gönderilen askeri malzemelerin kendi grupları tarafından da alındığına dair görseller yayımlandığını anlatan Nasır, "Suriye'de olmadığım halde mühimmatları bizim aldığımızı iddia ediyorlar. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu bile olamaz. ABD'nin Suriye'de DAEŞ ile mücadele eden muhalif güçlere gönderdiğini belirttiği mühimmatlar PKK'nın Suriye'deki uzantısı 'ye verildi" şeklinde konuştu.

Nasır, PYD'nin bölgedeki tehcir politikası nedeniyle Arap ve Türkmenlerin evlerini terk etmek zorunda kaldığını kaydetti.

Türkmen Casım Ali ise Suriye'nin kuzeyinde şu anda Türkmen veya Arap halkının varlığından bahsetmenin mümkün olmadığını vurguladı.

PYD'nin evlerini zorla boşalttığını anlatan Ali, "Halkı sürgün etmek için her yolu deniyorlar. Kimilerini DAEŞ taraftarı diyerek, kimilerini ise türlü türlü bahanelerle göçe zorladılar. Yaklaşık 4 aydır Türkiye'de yaşıyoruz ve evlerimize dönemiyoruz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

TÜRK TÜRK

hemen vurulmalılar. küçükken başı ezilmeli güçlenince zor olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 15.10.2015 21:55
İnşallah İnşallah

Uzun Suriye sınırımız boyunca pyd ypg oradaki yerel halkı zorla göçe zorlayıp etnik temizlikle kendisine büyük bir alan açmasına ilerdeki planlarını gerçekleştirmesine ve oraya yerleşmesine izin verilmemeli sınırımız boyunca büyük bir güvenlikli bölge ilan edilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 15.10.2015 19:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.