Bugünkü
Takvim

'dan 'Meksika'ya dönüşeceğiz' uyarısı

Franciscus'un, memleketi Arjantin'in, uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle Meksika'ya dönüşeceği uyarısı, Vatikan ile Meksika arasında diplomatik gerilime yol açtı.

  • Dünya
  • 25.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.02.2015 12:55
ABONE OL
Papa'dan 'Meksika'ya dönüşeceğiz' uyarısı
Franciscus'un, Arjantin'de uyuşturucu ticaretiyle mücadele eden bir dostuna gönderdiği e-postada, Arjantin'in "Meksikalaştığı" yorumunu yaptığı bildirildi.

E-postayı alan kişinin, Papa'nın yorumunu kamuya açıklaması, Vatikan ile Meksika arasında diplomatik gerilime neden olurken, Meksika Vatikan'a resmen şikayette bulundu.

Vatikan yönetiminin bugün Meksika Büyükelçisi'ne gönderdiği açıklamada, Papa Franciscus'un bunu söylerken "kesinlikle Meksika halkının duygularını incitme niyetinde olmadığı" belirtildi. Açıklamada ayrıca Papa'nın Meksika'nın uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele çabalarını asla kötülemek istemediği kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.