Bugünkü
Takvim

Ava giden avlandı

ABONE OL
Ava giden avlandı
İspanya'da sıra dışı bir dolandırıcılık hikayesi yaşandı. Ülke basınına göre; iki kardeş, ünlü İspanyol ressam Francisco de Goya'ya ait don Antonio Maria Esquivel'in portresi isimli tabloyu 2003'te 20 bin euro karşılığında satın aldı. Ancak 2006'da tablonun sahte olduğunu öğrendiler. İsimleri açıklanmayan kardeşler, Aralık 2014'te ellerindeki sahte Goya tablosunu gerçek gibi gösterip satacakları bir Arap şeyhi buldu. Arada ise bir İtalyan komisyoncu vardı. Komisyoncuya 300 bin euro ödendi. Görüşme ayarlandı.

DOLANDIRILDILAR!
Kardeşler ile Arap şeyhi, tablo için 4 milyon euroya anlaştı. Şeyh, ilk ödeme olarak 1.5 milyon euro verdi. Köşeyi döndükleri düşünen kardeşler, paralarla Fransa'da gümrük memurlarına yakalandılar. Kardeşlerin bavulundaki paraların hepsi sahteydi. Çok geçmeden müşteri kılığındaki Arap şeyhinin de gerçek bir kişi olmadığı anlaşıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.