Bugünkü
Takvim

edildi

ABD'de silahlı saldırı sonucu 3 Müslüman gencin katledilmesini görmeyen paralel medyanın akıl hocası edildi...

  • Dünya
  • 12.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.02.2015 22:24
ABONE OL
BBC protesto edildi
"Irkçılığa Karşı Dur" isimli kampanyayı yürüten grup tarafından düzenlenen gösteri için cular, başkent Londra'daki Genel Merkezi önünde toplandı.

BBC'yi, 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi , 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed'in Chapel Hill kasabasındaki Kuzey Carolina Üniversitesi yerleşkesi yakınında bulunan evlerinde öldürülmesiyle ilgili "sessiz" kalmakla suçlayan göstericiler, "Müslümanları terörist olarak göstermeyi durdurun", "Müslümanların yaşamları da önemlidir" yazılı çeşitli pankartlar taşıdı. Göstericiler ayrıca, "İslamofobiye hayır", "İslamofobi gitmeli" gibi sloganlar attı.Protestoyla ilgili açıklama yapan gösterinin organizatörü Sabby Dhalu, 3 gencin öldürülmesinin "nefret suçu" olarak kabul edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Müslüman toplumun üyelerinin sürekli saldırganlar olarak gösterildiğini, ancak terörizm kurbanı olarak gösterilmediğini" kaydetti.

Dhalu, İngiliz basınının geçen ayki Paris saldırılarına yayınlarında geniş yer verdiğini anımsatarak, "3 Müslüman gencin öldürülmesiyle ilgili medyanın yayın yetersizliğinden dolayı üzüldük. Bugün burada yüksek sesle, 'Müslümanların yaşamları da önemlidir' diyoruz" ifadelerini kullandı.Londra merkezli "Faşizme Karşı Birleş (UAF)" isimli grubun yetkilisi Weyman Bennett de, "Müslüman toplumla dayanışma içersinde olmalıyız, bugünün günah keçileri onlar" dedi.

Bu arada, BBC geçen yaz da İsrail'in Gazze saldırıları sırasında "tek taraflı yayın yapmakla" eleştirilmişti. Kurumun önünde toplanan onbinlerce kişi, BBC'nin yayın politikasına tepki göstermişti.

kalan karakter 1000

Turab Toprak Turab Toprak

Fetullah gülen,bu gençler içinde "Amerikada yaşıyorlarsa dinlerini unutmaları gerekirdi"
diye açıklama yapar.
Kendileri öyle yapıyorlarya;Gerkirse içki iç.Gerekirse başını aç.Gerekirse dinini inkâr et.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 12.02.2015 22:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.