Bugünkü
Takvim

Teller kaldırılsın

Teller kaldırılsın
Yunanistan'da seçimleri yeni kazanan radikal sol parti Siriza'nın Yönetim Kurulu Üyesi Giorgos Chondros, Türkiye Yunanistan sınırında bulunan dikenli tellerin utanç verici olduğunu ve kaldırılması gerektiğini ifade etti. Daha önce Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği, Türkiye, kendi üzerinden AB ülkelerine kaçak yollarla geçen mültecilerin tekrar Türkiye'ye iade edilmesi şartını kabul etmişti. Son günlerde bu durumu engellemek için Türkiye, Yunanistan sınırından Avrupa ülkelerine kaçak mülteci geçişlerini engellemek için sınır boyunca tel duvar örülmesine karar vermişti. 2012 yılı sonunda bitirilen Meriç sınırındaki 12 kilometrelik dikenli çelik tellerin yanlış mesaj verdiğini ifade eden Chondoros "Yunanistan, Avrupa'nın bir kapısıdır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.