Bugünkü
Takvim

Parası yetmedi

4 milyar dolar serveti olan li işadamı Liu Han, mafya gibi ceza kesmeye kalktı. Geçen yıl gözaltına alınan Han, dün infaz edildi

ABONE OL
Parası yetmedi
ÇİN'de 4 milyar dolarlık servetin sahibi Hanlong Grubu'nun eski başkanı Liu Han, infaz edildi. Geçen yılın Mayıs ayında mafya tarzı suçlara ve cinayetlere girişmekle suçlanarak idama mahkum edilen Liu Han'ın cezası infaz edildi. Xinhua Haber Ajansı, yüksek mahkemesinin cezalarını onaması ardından, Liu'nun küçük kardeşi Liu Wei ve diğer 3 yardımcısının da idam edildiklerini açıkladı. Han'ın eski Politbüro üyesi ve eski emniyet sorumlusu Yongkang ile yakın ilişkileri olduğu da ortaya çıktı. Han'ın 1 ay önce infazının affedilmesi halinde Çin Devletine 1 milyar 500 milyon dolarlık bir hibe teklif ettiği, ancak bunun kabul görmediği ortaya çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.