Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 06.02.2015 11:31
  • Son Güncelleme: 06.02.2015 11:37

Gonzalez: Eğer Türkiye'de kriz olursa...

Garanti Bankası'nın çoğunluk hissesine sahip olan İspanya'nın BBVA Bankasının Başkanı çarpıcı bir açıklamada bulundu. Gonzalez, 'Eğer Türkiye'de ekonomik kriz olursa tüm dünyada kriz olur' dedi.

Gonzalez: Eğer Türkiye'de kriz olursa...
Garanti Bankası'nın çoğunluk hissesine sahip olan 'nın 2014 yılı rakamlarını bugün açıklaması sebebiyle basın toplantısı düzenleyen Gonzalez, Türkiye ile ilgili yöneltilen sorulara da cevap verdi.

Gonzalez, "Eğer Türkiye'de önemli bir kriz olursa, tüm dünyada olur. Türkiye istikrarlı olmazsa dünyanın büyük bir kısmı da olmaz" dedi.

Türkiye'de önemli bir ekonomik kriz olasılığını çok düşük gördüklerini söyleyen Gonzalez, BBVA'nin Garanti Bankası'nda "çok iyi bir yatırım yaptığını" belirterek, "Hiçbir şekilde buradan çıkmayı düşünmüyoruz. Tam tersine zamanla buradaki payımızı daha da artırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gonzalez ayrıca, Yunanistan'da yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte yaşanan ekonomik gelişmeleri de değerlendirerek şunları söyledi;

"Yunanistan, borç durumuyla ilgili Avrupa ile gerçek ve sürdürülebilir bir anlaşmayı hızlı bir şekilde yapmak zorundadır. Gerçek şu ki; Yunanistan'ın parası bitiyor, ne yatırım yapıyor ne de istihdam sağlıyor. Her geçen gün daha da kötü. Diğer yandan şunu da belirtmek gerekir ki; avronun geleceği Yunanistan'a bağlı değil."

Yunanistan ile İspanya'nın kıyaslanamayacağını vurgulayan BBVA Başkanı, "Birbiriyle hiç alakası olmayan ülkeler. İspanya, Yunanistan'dan 5 kat daha büyük bir ülke. Finans sistemi de Yunanistan'ın 7 kat üstünde" dedi.

kalan karakter 1000

enar enar

Bu İspanyol bile içimizdeki satılmış/hainlerden çok daha iyi niyetli ve namuslu. Adam gerçekleri söylüyor. Ötekiler vatanlarını kötülüyor, yabancılara gammazlamaya ve hatta teslim etmeye çalışıyor. Kerametinden ve kudretinden asla sual olunmaz ama bu tipleri Yüce Allah'ın affedeceğini sanmıyorum. Sonları çok kötü olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 06.02.2015 18:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.