Bugünkü
Takvim

diye ten attılar

Almanya'da Faslı bir hemşirenin ebeveyn izninden yerine yeniden başladığı için işten çıkarıldığı bildirildi

  • Dünya
  • 09.07.2014 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 09.07.2014 14:19
ABONE OL
Başörtülü diye işten attılar
Dortmund'ta Katolik Johannes Hastanesi Müdürü Günther Nierhoff, 36 yaşındaki Faslı hemşire ile birliğinin sonlandırıldığını belirtildi.

2002 yılından bu yana hastanede çalışan Faslı hemşirenin davası 1 Ağustos'ta Dortmund İş Mahkemesi'nde görüleceği kaydedildi.

Nierhoff, "Başörtüsü yasağı hastanede bilinen bir şey. Bunu bütün çalışanlarımıza söylüyoruz ve aslında sorun yaşamıyoruz. Hastanede çalışan birçok hemşire ve doktor Müslüman" ifadesini kullandı.

Faslı hemşirenin ikinci kez doğum iznine ayrılmasının ardından işe geri geldiğini belirten Nierhoff, hastanede İslami semboller istemediklerini, bunun "Hristiyanların temel düşüncesine uygun olmadığını" ileri sürdü.

Nierhoff hastanenin çalışma kurallarının ayrımcılık içermediğini, hastanede Müslümanlara özel gasılhanenin de bulunduğunu ifade etti.

Öte yandan Ver.di sendikası sözcüsü Uw Reepen olayla ilgili, "Kadının, başörtüsüyle işini iyi yapmaması için neden göremiyorum" dedi.

kalan karakter 1000

stone stone

Bunlar Hastaneye gelen basörtülü Müslüman hastalarida zehirleyerek,yada gaz odalari varsa oraya kapatarak öldürürler herhalde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.07.2014 15:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.