Bugünkü
Takvim

Viyana'ya hücum

ABONE OL
Viyana'ya hücum
LYS maratonu bitti. Yurtdışında ucuz ve iyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler, en yakın batı Avrupa ülkesi olan Avusturya'nın başkenti Viyana'yı tercih etmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre 2013 yılında dünyada yaşanılabilir şehirler sıralamasında 1. sırada yer alan Viyana'nın en popüler okullarından olan Viyana Üniversitesi'nin dünyanın ilk 100 üniversitesi listesinde yer alması da, ilginin bir başka detayı olarak gösterildi. Türkiye'ye yalnızca 1,5 saat uzaklıkta olan Avusturya'da okumak için bu kadar yoğun talep olmasının sebepleri; ülkemizdeki vakıf üniversitesi harçlarının yüksek olması gösterildi.

YÖK DE TANIYOR
Üstelik eğitim harçlarının ortalama yıllık sadece 760 Euro olması ve her üniversitede Nobelli hocaların bulunması, Viyana'yı öğrenciler açısından cazip kıldı. Avrupa Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Salih Uyar, "Avusturya üniversitelerinin YÖK tarafından da tanınması, cazibeyi arttıran önemli faktörlerden biri" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.