Bugünkü
Takvim

Yatan adam Kiev'de

'da yaşanan olaylar Gezi ile aynı paralelde ilerlemeye devam ediyor. Göstericilerin Kiev'deki son eylemi ise 'YATAN ADAM' oldu...

Yatan adam Kiev'de
'da devam eden protesto gösterilerinde muhalifler, Cumhurbaşkanı ve hükümetin istifasını, erken seçimleri, eski Başbakan dahil siyasi tutukluların bırakılmasını istiyor.

AYNI GÜÇLER SAHNEDE
ndaki gibi sokaklarda çadır kurarak eylem yapan, Vendetta maskeleri takan, piyano çalarak eylemleri barışçıl göstermeye çalışan, yüzde 51,6 oyla seçilen Başbakan 'i diktatör olmakla suçlayan protestocular, son olarak 'yatan adam' eylemine başladılar. Kiev'de 300 kişilik bir grup, Ukrayna Başsavcılığı Binası girişinde kar altında yatan adam eylemi yaptı. Bu arada sokaklardaki göstericilere Salı gününe kadar dağılmaları için vakit veren hükümet, gece yarısı yaptığı bir baskınla sokaklardaki çadırları yıkarak eylemcilere müdahale etti.

GEZİ'DE 255 KİŞİYE DAVA

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili 7'si yabancı 255 kişi hakkında kamu suçlarını kapsayan iddianame hazırlandı ve İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Gezi Olayları için terör kapsamında açılan 6 soruşturma ise sürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.