Bugünkü
Takvim

tehdit etti!

Hizbullah'ın resmi televizyonu olarak bilinen El Manar kanalına konuşan Suriye Devlet Başkanı tehdit dolu açıklamalara imza attı.

  • Dünya
  • 30.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2013 23:22
ABONE OL
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, Hizbulah'a yakınlığı ile bilinen Al Manar TV'ye röportaj verdi.

Esed, Suriye'de devam eden iç savaşın seyri hakkında bilgi verirken, direkt olarak ilk defa bir ülkeyi taraf olarak suçladı. Esed, Lübnan sınırında resmen İsrail'le savaştıklarını belirtip İsrail'i tehdit etti.

Lübnan sınırına yakın El - Kuseyr şehrinde şiddetlenen çatışmalara değinen Esed, Suriye Ordusu'nun Şam ile deniz bağlantısı kurup olası bir Alevi Devleti kurulma planını açıkça reddetti.

Bu iddaların asılsız olduğunu belirten Esed, çatışmaların El Kuseyr şehrinde yoğunlaşmasının sebebinin İsrail olduğunu öne sürdü

Hizbullah'ın neden çatışmalara dahil olduğunu açıklayan Esed, İsrail'in Suriye'de ve Lübnan'da ajanlık yaparak muhaliflere karşı direnişi kırmaya çalıştığını ve hem Lübnan'a hem de Suriye'ye saldırılar düzenlediğini belirtti.

İsrail'in, Suriye'nin iletişim sistemlerini sabote etmeye çalıştığını hatırlatan Esed, Hizbullah ile aynı düşmana karşı savaştıklarını, bu yüzden Hizbullah'ın da savaşın içine çekilmek zorunda kaldığını söyledi.

Esed, Suriye ordusunun savaş nerde olursa olsun asla kaçmayacağını söyleyerek İsrail'e karşı mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

İsrail'in herhangi bir saldırısı halinde aynı şekilde karşılık vereceklerini belirten Esed dolaylı yoldan Türkiye'yi de tehdit etti.

Düşman'ın nereden gelirse gelsin savaşacaklarını yineleyen Esed, düşmanın kuzeyden gelmesi halinde de cevap vereceklerini kaydederek kuzey komşusu Türkiye'ye göndermede bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.