Bugünkü
Takvim

Cephe hattında çatışma: 1

Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmada bir Azerbaycan askeri oldu.

  • Dünya
  • 27.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.05.2013 19:39
ABONE OL
Cephe hattında çatışma: 1 şehit
'ndan yapılan resmi açıklamaya göre, cephe hattının Terter İlçesi yakınlarında Ermeni askerleri tarafından açılan ateş sonucu, (19) isimli er oldu.

Ermenistan, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra Yukarı Karabağı ve Azerbaycan'ın bölgede illerini işgal etti. 1995 yılında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te iki ülke arasında ateşkes anlaşması yapıldı. Ermenistan'ın Azerbaycan'ın topraklarının yüzde 25'ni işgal etmesi üzerine bir milyondan fazla Azeri mülteci konumuna düştü. Cephe hattında sık sık yaşanan karşılıklı çatışmalarda her yıl iki taraftan onlarca asker yaşamını yitiriyor.

Karabağ sorunun çözümü için başta Moskova olmak üzere ilgili ülkelerin girişimiyle Azerbaycan ve Ermenistan cumhurbaşkanları düzeyinde başlatılan görüşmelerde bugüne kadar somut bir netice alınamadı.

Ayrıca Karabağ sorununun çözümü için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği (AGİT) bünyesinde kurulan Minsk Grubu da bu konuda başarı sağlayamadı.
kalan karakter 1000

mehmet mehmet

Allahtan(c.c) rahmet yakınlarına baş saglıgı dilerim. İnşallah karabağ ermenilerden tez zamanda geri alınır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.05.2013 12:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.