Bugünkü
Takvim

Kaçak yarım elma

Kaçak yarım elma
ABD'de vergi hileleri yapıldığına ilişkin iddialar üzerine Senato'da ifade veren , "Ödememiz gereken her vergiyi kuruşuna kadar ödüyoruz. Vergi hilelerine bel bağlamayız" dedi. Komisyon raporunda Apple'ın, 145 milyar dolarlık naktinin 102 milyar dolarını yurt dışında tuttuğu, 2011'de 22 milyar dolar kazanan İrlanda'daki bağlı firmaların, sadece 10 milyon dolar vergi ödediği belirtilirken, Cook tüm suçlamaları reddetti. Komisyon üyesi Senatör John McCain, Apple'ın "Amerika'nın en büyük vergi kaçakçıları arasında yer aldığını" bildirmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.