Bugünkü
Takvim

niz gizli olmayabilir

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre çocukların % 80 i ailelerinin telefon ve bilgisayar lerini biliyor.

  • Dünya
  • 21.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.05.2013 15:43
ABONE OL
Şifreniz gizli olmayabilir
Yaşları 5 ile 18 arasında değişen 2000 çocuğa yönetilen sorularda çarpıcı sonuçlar çıktı.İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre çocukların % 80 i ailelerinin telefon ve bilgisayar lerini biliyor.

Israrcı % 12 lik dilim ise şifreleri kırmak için çeşitli varyasyonlar kullanıyor. Ortalama olarak bir çocuk haftada 6 buçuk saatini internet karşısında geçiriyor.

İnternette sörf edenlerin % 30 u ise durumu ev ödevi yapıyorum diye açıklıyor. Bu durum özellikle çocukların yalnız iken interneti nasıl kullandıkları konusundaki endişeleri artırdı.

Uzmanlar internetin kullanımıyla ilgili ya denetim yapılmasını yada düzenli bir şekilde internet şifresinin değiştirilmesini öneriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.