Bugünkü
Takvim

ı çıldırttı

AB'ye bağlı internet sitesinde nı gören çıldırdı

  • Dünya
  • 20.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.05.2013 12:21
ABONE OL
Avrupa Birliği'ne bağlı bir internet sitesinde, "Kıbrıs Cumhuriyeti" yanında ile bu ülke hakkında bilgiler gören bu durumdan son derece rahatsız oldu. Rumlar, AB'nin bu yolla KKTC'yi tanıdığını iddia etti.

Rum basını, AB'nin tekrar tekrar dile getirdiği tezinin "AB'nin tek tanıdığı devlet Kıbrıs Cumhuriyeti'dir" şekilde olduğunu ancak, AB şemsiyesi altında faaliyet gösteren servislerin faaliyetlerinin, bunun tam aksini gösterdiğini ileri sürdü.

Rum Fileleftheros gazetesi, tüm Avrupa'yla ilgili acil durum numarasının belirtildiği ve ilgili bilgilerin verildiği AB'ye bağlı internet sitesinde (www.sos112.info), biri "Kıbrıs Cumhuriyeti", diğeri de KKTC olmak üzere iki bayrağın yer aldığını kaydetti.

Gazete, bahse konu sitede, Güney Kıbrıs'takilerin yanı sıra, KKTC'deki acil durum iletişim numaralarının ve KKTC telefon kodunun da aktarıldığına dikkat çekti. Gazete ülkeler, kurumlar ya da örgütlerin, dolaylı yollardan KKTC'yi tanımalarının ilk kez olmadığını da savundu


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.