Bugünkü
Takvim

Türk ve Yunan kurbanları savunan avukatların bürolarına Neo-Naziler dışkılı saldırı yaptı. Ama kimse yakalanamadı

ABONE OL
Nazi pisliği
Almanya'da 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren (NSU) adlı terör hücresi davası, büyük tartışmalarla ertelendi. Ancak Neo-Naziler, kurbanların avukatlarına gözdağı verdi. Münih'teki yargılama, mahkeme duvarındaki haçın altında yapılırken, baş sanık ise haçı çağrıştıran yonca kolyesiyle mesaj veriyordu. Katil Nazi, duruşmada gülmeyi yasaklatmak isteyecek kadar ileriye gitti.

NEO-NAZİ SALDIRILARI ARTTI
Mahkeme salonunda yargılama tartışmalı sürerken, dışarıdaki saldırılar da devam etti. Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung'un haberine göre, Münih'in Westend bölgesinde Yunan avukatın bürosu, dışkılı saldırıya uğradı. İkinci kattaki avukatlık bürosunun kapısı dışkı ve idrarla sıvandı. Alman polisi, saldırıları aşırı sağcıların gerçekleştirdiğini tahmin ettiklerini açıkladı. Ancak kimsenin gözaltına alınmadığı belirtildi. Gazete, NSU davasının başlamasından bu yana Münih'te Neo-Nazi saldırılarının artığına dikkat çekti. Bu süre içerisinde Bayern Göçmenler Konseyi'nin merkezi tam 7 defa saldırıya uğradı. Neo-Nazilerin kullandığı sloganlar yazıldı.

4 HAZİRAN'A ERTELENDİ
Almanya'da asrın davası olarak nitelendirilen ve Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görülen aşırı sağcı NSU terör örgütü davası 4 Haziran'a ertelendi. Mahkeme heyeti başkanı Manfred Götzl, Köln kentinde 2004'te Keupstrasse caddesinde meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin dosyanın ana davadan ayrılmayacağı kararını verdi.


kalan karakter 1000

ali ali

almanlar, nazilerini yakalamazlar cünkü bunlarin hepsi nazi. Yüzünüze gülerler ama iclerinden o yabanci düsmanligini atamazlar. 8 Türk`ün öldürülmesi olayinda gizli servis bnd onun yönettigi nazi cetesi ortaya cikarilinca:almanlar yine nazi kimliklerine geri Döndü.Cünkü bnd, Devlet demektir. Devlet yabancilari öldürüyorsa halk da ona göre megillenip yabanci düsmanligini göstermeye basliyor. Hakimin tavri bile nazileri yüreklendirmektedir. Hukuk cinayeti isleniyor su an hukuk devleti denilen almanya`da.Hakim göz göre göre yanli hareket ediyor ama üst mahkeme reddi hakimi reddediyor. acikca gösteriyor ki bndve onun nazi cetesinden korku var. Sira kendilerine de gelebilecegi endisesi var ve nazi yanlisi gibi görünmek istiyorlar. Devlet bilerek cinayet faillerini bulmadi. dolayisiyla bu Politika geregi almanlar düsünüyor; devlette nazi, o da bizim gibileri kolluyor. haydi simdi gelsin 2.hitler. Tüm umut 2. hitler olabilecek vasifta bir liderin ortaya cikmasi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2013 16:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.