Bugünkü
Takvim

için heyet geliyor

'in saldırısında hayatını kaybeden 9 Türk vatandaşının ailelerine ödeyeceği konusunu görüşmek üzere görevlendirilen İsrailli heyetin, gelecek hafta içinde 'de olacağı öğrenildi.

  • Dünya
  • 28.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.03.2013 14:00
ABONE OL
Tazminat için heyet geliyor
li üst düzey diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, konusunu görüşecek heyetin, İsrail'de bu hafta boyunca kutlanan Hamursuz Bayramı'nın hemen ardından 'ye gelmesi bekleniyor.

Türk ve İsrailli yetkililer arasındaki ön görüşmelerin şu an itibariyle telefon aracılığıyla yürütüldüğünü belirten kaynaklar, görüşmenin kesin tarihinin henüz belirlenmediğini söyledi.

Sürecin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun danışmanları Yaakov Amidror ve İzak Molho ile Adalet Bakanı Tzipni Livni tarafından yürütüldüğüne işaret eden kaynaklar, detayların önümüzdeki günlerde netleşeceğini kaydetti.

yardım gemisine düzenlenen baskının ardından Türkiye'nin öne sürdüğü şartları kabul eden İsrail, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına tazminat ödeyeceğini taahhüt etmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.