Bugünkü
Takvim

İşte Papa'nın çocukluk aşkı

ABONE OL
İşte Papa'nın çocukluk aşkı
Vatikan'ın yeni 'in çocukluk aşkı ortaya çıktı. Kardinalleri ile dün ilk toplantısını yapan Papa Francis, kılık kıyafette devrim yaparak gösterişli giysileri reddetmesi ve özel hayatıyla hala dünya gündeminin ilk sırasında yer alıyor. Altın haç yerine eski hacını boynuna asan, altın balıkçı yüzüğü yerine gümüş yüzüğü kullanan, kürklü kırmızı pelerini reddeden Papa'nın çocukluk aşkı da gazetecilere konuştu. Papa'nın 12 yaşındayken aşk mektubu yazdığı , "Bana mektupta 'Seninle evlenmezsem papaz olurum' yazmıştı. İyi ki reddetmişim, papa oldu" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.