Bugünkü
Takvim

Suriyeli diplomatlara sınırdışı kararı

Türkiye, Suriyeli diplomatları sınırdışı etme kararı aldı.

  • Dünya
  • 30.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.05.2012 13:16
ABONE OL
Türkiye'den Suriye'ye şok!
Suriye güvenlik güçlerinin Hula'da, 50'si çocuk, 110 masum sivili katletmesine tepki büyük...

Suriye'nin yurtdışındaki diplomatik personeli birçok ülke tarafından peşpeşe sınırdışı ediliyor.

Türkiye, Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği'ndeki tüm diplomatik personele, Türkiye'den ayrılmaları için 72 saat süre tanıdı.

Suriye'nin Ankara'daki geçici Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı ve Türkiye'nin kararına ilişkin gerekli bildirim yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:
"Sivil halka karşı toplu bir katliama girişenlerin işledikleri bu vahim insanlık suçu cezasız kalamaz. Tek sesle gerekli tepkiyi vermek uluslararası toplumun ortak sorumluluğudur."

Dışişleri Bakanlığı; Suriye rejiminin beklentileri yerine getirmemesi ve insanlığa karşı suç işlemeye devam etmesi halinde, Türkiye ve uluslararası toplumun daha ileri tedbirler alacağı uyarısında bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.