Bugünkü
Takvim

Obama'ya suikast planlamışlar!

ABD'de Başkan 'nın kampanya karargahına saldırı planladıkları iddiasıyla 3 kişinin tutuklandığı bildirildi.

  • Dünya
  • 19.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.05.2012 22:27
ABONE OL
Obama'ya suikast planlamışlar!
Amerikalı savcılar, çarşamba gecesi, NATO zirvesinin yapılacağı Şikago kentinde bir eve düzenlenen baskında tutuklanan 3 kişinin, Obama'nın yanı sıra Beledeye Başkanı Rahm Emanuel'in evi ile polis karakolları ve devriye arabalarının aralarında olduğu başka hedeflere de saldırı planladıklarını belirtti.

Savcılar, şüphelilerin, yarın başlayacak ve 2 gün sürecek NATO zirvesi öncesi molotofkokteylleri hazırlamaya çalışmakla suçlandıklarını ifade etti.

Şüphelilerin, teröre destek için materyal sağlamak, terörist saldırı planlamak ve patlayıcı bulundurmakla itham edildiği bildirildi.

Şüphelilerin 1 Mayıs protestolarında katılmak için geçen ayın sonunda Şikago'ya geldikleri, kendileriyle gözaltına alınan diğer 6 kişininse haklarında hiçbir suçlama getirilmeksizin dün serbest bırakıldığı kaydedildi.

Polis, tutuklanan kişilerin 20 yaşındaki Brian Church, 24 yaşlarındaki Vincent Betterly ve Jared Chase olduğunu bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.