Bugünkü
Takvim

Yüreği Duman

'te yaşayan 'ın, dört çocuğu elinden alınarak, iki Norveçli aileye verildi. Talihsiz kadın şimdi çocuklarına kavuşabilme mücadelesi veriyor

ABONE OL
Yüreği Duman
'in Stavanger kentinde yaşayan , Mart başından bu yana dört çocuğuna kavuşmak için mücadele ediyor. Üç evliliğinden altı çocuğu bulunan anne Hatice Duman'a sosyal hizmetler kurumundan Akdeniz anemisi hastası çocuğuna bakamadığı ve değişik okullarda eğitimlerine devam eden diğer üç çocuğunun okuldaki devamsızlıklarının fazla olması nedeniyle uyarı geldi. Hatice Duman'ın savunmalarından tatmin olunmaması üzerine Duman'ın çocukları Murat Duman (13), Sibel Duman (12), Emirhan (7) ve Selin Azat (4) evlerinden alınarak, geçici süreliğine iki Norveçli ailenin yanına yerleştirildi. Hatice Duman'ın 19 ve 18 yaşlarındaki diğer iki çocuğu, yaşları büyük olması dolayısıyla alınmadı. Çocuklarına kavuşmak için hukuk mücadelesi başlatan Hatice Duman, mahkemeye başvurarak, çocuklarının yeniden kendisine verilmesi için itirazda bulundu. Duman, "Çocuklarımı vermeyi kabul etmedim. Çalışıp onlara bakabiliyorum. Ama görevliler çocuklarımı aldı. Onlara itiraz edince beni kelepçeleyip başka bir arabada beklettiler ve çocukları alıp buradan bir saat uzaklıktaki Norveçli iki ailenin yanına yerleştirdiler'' diye konuştu.

YÜZLERİNİ GÖSTERMİYORLAR
12 yaşındaki kızı Sibel'in Akdeniz anemisi olduğunu ve sürekli tedavi altında tutulması gerektiğini kaydeden Hatice Duman, Norveçli ailenin kızı ile ilgilenmediğini öne sürdü. 13 yaşındaki oğlu Murat'ın da hiperaktivite sorunu olduğunu söyleyen Hatice Duman, 4 ve 7 yaşındaki çocuklarının da anne sevgisine ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Duman, çocuklarını telefonla aradığında çok kısa süre görüşmesine izin verildiğini, Türkçe konuşmasına ise izin verilmediğini söyledi. Hatice Duman'ın itirazı üzerine mahkeme 15 Haziran'da çocukların nerede kalacağına karar verecek.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.