Bugünkü
Takvim

Uğursuz Merkel

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Hollande, ilk icraat olarak Merkel'i ziyaret etmek isterken son anda ölümden döndü. Hollande'ın uçağına yıldırım düştü

Uğursuz Merkel
Fransa'nın resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı 'ın Almanya Başbakanı ile görüşmek için Berlin'e gittiği uçağa yıldırım isabet etti. Dün parlamentoda yemin ettikten sonra, cumhurbaşkanlığı görevinin ilk saatlerinde ilk icraat olarak Almanya ziyaretine giden Hollande uçakla yola çıktı. Fransız televizyonu, akşam çalışma yemeğinde bir araya gelmek üzere Berlin'e hareket eden Hollande'ın uçağının yıldırım isabet etmesi üzerine Villacoublay'a mecburi iniş gerçekleştirdiğini duyurdu. İlk resmi ziyaretinde ölümden dönen Hollande yine de programını değiştirmedi. Hollande, başka bir uçakla Berlin'e giderek Merkel ile bir araya geldi. İki lider, Euro bölgesindeki ekonomik krizi masaya yatırdı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.