Bugünkü
Takvim

Düşmedi düşürüldü

ABONE OL
Düşmedi düşürüldü
'nın Sovyetler Birliği'nin yıkılmasının ardından ürettiği ilk yolcu uçağı 'ün 'da düşmesiyle ilgili iddialar bitmiyor. Superjet-100 tipi uçak geçtiğimiz çarşamba günü tanıtım uçuşu esnasında Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya yakın bir bölgede volkanik Salak Dağı'na çarparak düşmüştü. Ancak uçağın, düşüş nedeni hala gizemini koruyor. Rus senatör Aleksander Torşin, uluslararası havacılık sektöründe "acımasız" bir rekabet yaşandığına dikkat çekerek, Superjet-100 tipi uçaklarının bir saldırı sonucu düşürüldüğünü iddia etti. Torşin, düşüş nedeninin pilot hatasından kaynaklanmadığına inandığını söyledi. Bu arada uçaktaki cesetlere dün ulaşıldı. Polis kaynakları "Şu ana kadar 16 cesede ulaştık, birçoğu parçalanmış haldeydi. Araştırmalarımızı sürdürüyoruz" açıklamasında bulundu. Düşen uçakta çoğu Endonezyalı toplam 45 yolcu bulunuyordu.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.