Bugünkü
Takvim

ABD'den itirafı

ABD'nin Büyükelçisi , Devlet Başkanı Beşar Esad'a karşı ayaklanan bazı muhaliflerin silahlanarak, güvenlik güçlerine ateş açtığını doğruladı.

  • Dünya
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.09.2011 17:19
ABONE OL
ABD'den Suriye itirafı
Ford, 'dan telefonla Time dergisine verdiği demeçte, 'deki gösterilerin büyük ölçüde barışçıl olduğunu belirtti.

Ancak Esad yönetiminin olaylara müdahalesinin bu şekilde devam etmesi durumunda, silahlı bir isyan hareketinin başlayabileceğinini savunan Ford, " hareketi, henüz şiddete dönüşmüş değil. Ancak bazı protestocular ailelerini ve semtlerini korumak için silahlandılar. Güvenlik güçlerine ateş açıldı. Bu kesinlikle doğru" dedi.

"LİBYA'DAKİ GİBİ BİR MÜDAHALE BEKLEMESİNLER"

Ford, açıklamasında, "Muhalefete söylediğimiz şeylerden biri de, 'ya müdahale ettiğimiz gibi Suriye'ye de müdahale etmemizi beklememeleri. Muhalefet açısından asıl mesele, rejim içinden nasıl destek alacakları ve sorunu çözmek için dışarıya bakmamanın bir yolunu bulmak. Bu bir Suriye sorunu ve çözüm de Suriye'den gelmeli" diye konuştu.

Time dergisinin haberinde, son 6 aydır süren olaylarda 2 bin 700 kişinin öldüğü ve 20 binden fazla kişinin de gözaltına alındığı iddia edilerek, bazı Suriyeliler'in uluslararası toplumdan Libya'da olduğu gibi bir koruma talep ettiği belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.