Bugünkü
Takvim

'ta söleni

ABONE OL
Irak'ta sünnet söleni
iştiraki ; inşaatını üstlendiği Kerbela kenti yakınlarındaki El Khairat Elektrik Santrali şantiyesinde lı çocuklar için şöleni düzenledi. 80 Iraklı çocuk, Türk ve Iraklı doktorlar tarafından sünnet edildi. Çalık Grubu yöneticileri, Kerbela Sağlık, Nüfus ve Pasaport Dairesi müdürleri, şantiye çalışanları ve bölge halkının katıldığı şölende çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Kerbela'ya 20 kilometre mesafede 445.5 milyon ABD Doları'na inşa edilecek El Khairat Elektrik Santrali'nin temeli 8 Mayıs 2011'de atıldı. Çalık Holding, Musul'un 60 kilometre güneyindeki Nainawa Elektrik Santrali'nin temelini de 22 Mayıs 2011'de attı.

ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Bölge halkı gün içerisinde sadece 4 saat elektrik alabiliyor. Irak hükümeti, halkın yaşadığı problemlerin kaynağı olan elektrik sıkıntısını 2012 yılına kadar büyük ölçüde azaltmayı hedefliyor. İki santralin tamamlanması ile Irak'ın bölgedeki elektrik sorunu büyük oranda çözülecek. n Bülent ERGÜN - Murat ŞENGÜL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.