Bugünkü
Takvim

Kıta sahanlığı anlaşması hukuka aykırı

  • Dünya
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.09.2011 00:09
ABONE OL
Kıta sahanlığı anlaşması hukuka aykırı
, arasında imzalanan nın "hukuka aykırı" ve "mahkum edilmesi gereken bir eylem" olduğunu ileri sürdü.

Kıbrıs Rum Hükümeti Sözcüsü Stefanos Stefanu, Türkiye ve KKTC arasında "kıta sahanlığı" anlaşmasının mahkum edilmesi gereken bir eylem olarak değerlendirdi.

Stefanu, "Türkiye, BM oylamalarıyla mahkum edilen varlığı yasadışı yalancı bir devlet ile anlaşma imzalayarak illegal bir eylemde daha bulundu." iddiasını dile getirdi.

Türkiye'nin bu kanunsuz girişimiyle Kıbrıs Cumhuriyeti'nin (Rum) en doğal hakkını kullanmasını engellemeye çalıştığını öne süren Stefanu, uluslararası camianın Türkiye'den hukuka saygılı hareket etmesini de beklediğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.