Bugünkü
Takvim

Neo- üyelerinin askeri eğitim kampı...

ABD'de yaşayan Ermeniler, terör örgütü 'nın bir benzerini canlandırmak için harekete geçti.

  • Dünya
  • 19.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.09.2011 11:39
ABONE OL
ASALA hortluyor
Sabah gazetesinin haberine göre Amerikan Ermeni Lejyonu' üyelerine her tür askeri eğitimi veriyor Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diyaspora Ermenileri, yurtdışındaki Türk diplomatlarını öldürerek adını duyuran Ermeni terör örgütü 'nın bir benzerini canlandırmak için harekete geçti.

AMAÇ ERMENİ DÜŞMANLARIYLA MÜCADELE ETMEK
"Amerikan Ermeni Lejyonu" adı altında kurulan ve üyelerine askeriteorik eğitim veren Neo-ASALA örgütünün faaliyetlerini ilk kez açıklıyor. Hem "www. americanarmenianmilitia.com" adresindeki internet sitesinde hem de Facebook gibi popüler sosyal medya sitelerinde varlık gösteren Ermeni örgütünün amacı, Ermenistan'ın düşmanı addedilen ülke ve gruplara karşı 'mücadele etmek'.

ADB'Yİ DE KORUYACAKLAR
Örgüt,internet sitesinde yer alan bildirisinde amaçlarını Ermenistan'ı korumakla sınırlamıyor, süper güç ABD'yi de iç ve dış düşmanlara karşı korumayı görev edinecek kadar ileri gidiyor. Sabah Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı belge ve fotoğraflar silahlı örgütün, faaliyetlerini Eylül 2011 itibariyle devam ettirdiğini ortaya koyuyor. Lejyon, tam bir askeri disiplin içinde bombalı suikasttan keskin nişancılığa, komandoluktan fonetik alfabeye kadar pek çok konuda eğitim veriyor.

TÜRK DIŞİŞLERİ UYARDI
Bine yakın üyesi bulunan Amerikan Ermeni Lejyonu, Kaliforniya'nın kırsal bölgelerinde tabanca, tüfek, sniper (keskin nişancı) tüfeği ve ağır silahlarla atış talimi yapan bir örgüt. Lejyonda suikast benzeri özel operasyonlarda kullanılacak 2 ila 5 kişiden oluşan ateş timi de var. Türkiye, ulusal güvenliği için tehdit oluşturan lejyonun faaliyetlerini önlemek için istihbarat operasyonu ve diplomatik atak başlattı. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), örgütün çalışmaları hakkında bilgi topladı. Türkiye'de gözler yalnızca PKK'nın üzerindeyken sessiz ve derinden eğitim faaliyetleri yürüten örgütün çalışmalarını deşifre etti. Türk Dışişleri Bakanlığı da ABD makamlarını, yasadışı faaliyet gösteren silahlı grup konusunda uyardı. Eğer örgüte karşı yasal önlem alınmazsa nota verme de dâhil pek çok diplomatik seçenek gündeme gelebilecek. BM toplantıları için ABD'ye gidecek olan Başbakan Erdoğan'ın konuyu gündeme getirmesi de bekleniyor.

ÜYELİK İÇİN 17 YAŞ SINIRI KOYDULAR
Neo-ASALA çizgisindeki Ermeni gruplar, soykırım iddiasını sürekli gündeme getirmek amacıyla internet yayınlarından Ermeni tezlerini savunan özel takvim bastırmaya kadar pek çok propaganda faaliyetine girişiyor. Bu amaçla çıkarılan 2007'ye ait iki ayrı takvimde Taşnak örgütü mensuplarının da aralarında bulunduğu Ermeni militanların ve tarihi şahsiyetlerin fotoğrafları bulunuyor. Asıl ironik olansa, elinden silahı düşürmeyen ve kamplarda adeta komando eğitimi verilen örgütün internet sitesinde yer alan "Silaha ve silahlı mücadeleye karşıyız" ve "Bizler mafya/gangster veya terörist değiliz" gibi barışçıl söylemler... Bu mesajlar tamamen bir aldatmacadan ibaret. Çünkü sitenin daha giriş sayfasında Kalaşnikof tüfekle poz veren lejyon üyelerinin fotoğrafı göze çarpıyor. Lejyon yönetimi, üyelik konusunda "Kapımız herkese açık" diyor ancak üyelik için en az 17 yaşında olunması gerektiğinin de altını çiziyor.

Neo-ASALA'cıların "soykırımın mimarı" dediği Talat Paşa'nın Ermeni terörist Sogomon Tehleryan tarafından 1921'de Berlin'de öldürülmesini anlatan bir temsili resim önünde poz veren bir örgüt üyesi.

TÜRKİYE'DEN İNTİKAM ALMAK İSTİYORLAR
NEO-ASALA yanlısı gruplar, ABD'nin haricinde Rusya ve Lübnan'da da örgütlüler. Bu bağlamda özellikle Lübnan'da çocukların ve gençlerin "İzci" ve "Yaz Kampları" vesilesiyle Türkiye'den intikam almak için Taşnak Partisi'nin ilgili birimleri tarafından Anjar bölgesinde eğitildiği yönünde bilgiler mevcut. Ayrıca Mavi Marmara krizinden ötürü son dönemde Türkiye ile ilişkileri bozulan İsrail'in de Neo-ASALA projesini perde arkasından desteklediği yönünde bazı bilgiler de bulunuyor. Türk istihbarat birimlerinin tespitlerine göre yeni ASALA, Türkiye'nin bölgede yükselen güç olarak öne çıkmasını istemeyen uluslararası aktörlerce, PKK'nın bitirilmesi durumunda 'B' planı olarak tezgâha sürülecek yeni bir terör örgütü olarak kurgulandı.

Devletin istihbarat raporlarında geçen Ortadoğu'daki silahlı eğitim kamplarının isimlerine de ulaştı. Bu kamplarda silah kullanma, keskin nişancılık, asfalt altı bomba yerleştirme, uzaktan patlatma ve yakın koruma konularında eğitimler veriliyor. Ermenilerin eğitim gördüğü kamplarsa şöyle: Bourj Hamoud, Fanar, Baabda, Roumieh, Anjar, Bekaa, Zghorta ve Suriye.

kalan karakter 1000

avrupalı türk avrupalı türk

bu dedikleri aynen,dehap,hadep olmuş veya bdp olmuş!!!isim farketmez,asala,pkk,şimdide neo asala!!!bunun tek CEVAP=AVRUPADA 5 MİLYON TC VATANDAŞKLARINI ÖRGÜTLEMEK(AYRIŞTIRMADAN KURTCU,SOLCU,DİNCİ VS)!!!YOĞUN OLARAK AVRUPANIN BÜYÜK BAŞKENTLERİNE BÜYÜK TC DERNEKLERİ KURMAK(KALİTELİ MUHİTLERE)HER AY TELE KONFERANS İLE TC DEVLETİ İLE İRTİBAT HALİNDE OLMAK(EKONOMİK,POLİTİK,PİSİKOLOJİK)!!!OZAMAN GÖREYİM(ERMENİ,YAHUDİ)LOBİSİNİ!!!!DUMAN ATTIRIRIZ(15 MİLYON MÜSLÜMAN VAR AVRUPADA)!!!!!????

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 19.09.2011 15:52
kafkaslı od kafkaslı od

bizimde onlara karşı bir tedbirimiz olacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.09.2011 15:46
kafkaslı özkan kafkaslı özkan

elbette onların karşısına gene bizim gönüllü kahramanlarımız çıkacaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.09.2011 15:43
CC CC

sizde kurun

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.09.2011 13:21
CC CC

SİZDE KURUN

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.09.2011 13:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.