Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.09.2011 17:08
ABONE OL

Boru hattında patlama: 120 ölü

Petrol boru hattında meydana gelen patlamada 100'den fazla kişi hayatını kaybetti.

Boru hattında patlama: 120 ölü
'nın başkenti Nairobi'de bir gecekondu semtinde yangının ardından petrol boru hattında meydana gelen patlamada yüzden fazla kişinin öldüğü bildirildi.

Polis yetkilileri, Sinai gecekondu semtiyle çevrili Lunga Lunga sanayi bölgesindeki şiddetli patlamada ölenlerin sayısının yüzü aştığını tahmin ettiklerini belirttiler.

Bir mahalle sakini, boru hattında önce bir kaçak olduğunu, sonra insanların benzini almaya çalıştıklarını belirterek, "Sonra büyük bir patlama meydana geldi, alevler ve duman göğe yükseldi" diye anlattı.

Olay yerine bir ekip gönderen Kızılhaç'ın bir yetkilisi de patlamanın insanlar boru hattından petrol almaya çalışırken meydana geldiğini kaydetti.

Basın mensupları da patlamadan sonra olay yerinde çok sayıda yanmış cesedin bulunduğunu bildirdiler.

Kenya'da 2009'da devrilen bir tankerdeki benzini almaya çalışan 122 kişi şiddetli bir patlama meydana gelmesiyle hayatını kaybetmişti.

ÖLÜ SAYISI 120'YE ÇIKTI

Kenya'nın başkenti Nairobi'de bir gecekondu semtindeki yangının ardından petrol boru hattında meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 120'ye yükseldi.

Polis ve belediye yetkilileri, şimdiye kadar 120 cesedin sayıldığını belirterek, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydettiler.

Boru hattından benzin almaya çalışan insanlar arasında kadınlar ve çocukları da bulunduğu belirtildi.

Yetkililer önceki açıklamalarında ölü sayısının 100 civarında olduğunu bildirmişlerdi.

Kenya'da 2009'da devrilen bir tankerdeki benzini almaya çalışan 122 kişi şiddetli bir patlama meydana gelmesiyle hayatını kaybetmişti.