Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.05.2011 11:02
  • Son Güncelleme: 11.05.2011 11:04

Uzay'a git gel ne kadar?

İnsanların seyahat kültürü gün geçtikçe değişiyor. önümüzdeki günlerde şehirler arası veya uluslararası seyahat yerine uzay seyahatlerine şahit olabiliriz.

Uzaya git gel ne kadar?
Gelişen teknoloji ile insanların talepleri de tekrardan şekilleniyor. İnsanlar artık başka şehirlerdeki ailelerinin yanına veya tatile gitmek yerine uzaya seyahat yapmaya hazırlanıyor.

Dünyanın ilk uzay seyahat acentası Space Adventures, 'nda (UUİ) mola verdikten sonra Ay çevresinde bir tur ve Dünya'ya dönüşün dahil olduğu bir seyahat paketi için Uzay Ajansı ile çalışmalara başladı.

Şirket yetkilileri, bu amaçla bir Rus Soyuz TMA uzay aracının modifiye edilmesi ve uçuşun 5 yıl içinde yapılabilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, şimdiye kadar sadece iki düzine insanın gittiği Ay'a seyahati, kişi başı 150 milyon dolar ödeyebilecek olan herkesin yapabileceğini kaydettiler.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.