Bugünkü
Takvim

Erbakan'ın ölümüne yorumu

, Saadet Partisi Genel Başkanı Erbakan’ın ölümüne ilişkin haberinde Erbakan için "1997 yılında Başbakan iken katı laik ordu tarafından görevini bırakmaya zorlandı" dedi

  • Dünya
  • 27.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.02.2011 15:28
ABONE OL
Erbakan'ın ölümüne BBC yorumu
Saadet Partisi Genel Başkanı 'ın ölümü dünyada da yankı buldu. , Erbakan'ın ölümünü, "'nin ilk İslami Başbakanı öldü" sözleriyle duyururken, Erbakan için "1997 yılında Başbakan iken katı laik ordu tarafından görevini bırakmaya zorlandı" değerlendirmesini de yaptı.

İngiliz yayın kurulu BBC, Necmettin Erbakan'ın ölümünü "Türkiye'nin ilk İslami Başbakanı Necmettin Erbakan öldü" sözleriyle duyurdu.

Erbakan'ın 85 yaşında hayatını kaydettiğine dikkat çeken BBC, "Sayın Erbakan, sadece bir yıl başbakan olarak görev yaptı ve 1997 yılında Türkiye'nin katı laik ordu tarafından görevini bırakmaya zorlandı" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.