Bugünkü
Takvim

Çocuğuna öyle bir isim koydu ki...

lı bir baba çocuğuna sosyal paylaşım sitesi “” adını koydu.

  • Dünya
  • 23.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.02.2011 17:13
ABONE OL
Çocuğuna öyle bir isim koydu ki...
lı, kızına verdiği isimle eski Devlet Başkanı 'in devrilmesinde 'un oynadığı önemli rolü vurgulamak istiyor.

Mısır'ı 30 yıl yöneten eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in istifasına yol açan protestoların organize edilmesinde Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri büyük rol oynadı.Göstericiler, eylemlerin yeri ve saatini bu sosyal paylaşım siteleri üzerinden haberleşerek kararlaştırdılar. Ayrıca muhalifler görüşlerini ve umutlarını da bu siteler üzerinden tüm dünyaya yansıtıyordu.Mısırlı Cemal İbrahim de sosyal paylaşım sitelerinin sağladığı faydayı vurgulamak için kızına "Facebook" adını verdi.Kızımın adı FacebookDaily Mail'in Mısır'da yayımlanan El Ahram gazetesine dayandırdığı haberine göre, kızına "Facebook" adını veren aile hediye yağmuruna tutuluyor.Arkadaşları, komşuları, pek çok tanıdıkları Facebook'un etrafında toplanarak sosyal paylaşım sitesinin halk ayaklanmasına katkısını destekliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.