Bugünkü
Takvim

zulmü

'da akciğerleri iflas eden 7 yaşındaki Efekan, makineye bağlı olarak yaşıyor. Doktorlar, "Tedavisi çok pahalı" diye fişini çekmek istiyor

ABONE OL
Fiş nöbeti
soykırımı sicili olan , aynı acıyı bir Türk'e yaşatıyor. Üstelik daha 7 yaşındaki bir çocuğa...
Almanya'nın şehrinde yaşayan Aziz ve Ayşe Aydın çifti, Emirkan (9) ve Efekan (7) isimli oğullarıyla birlikte birkaç yıl önce Trabzon'a dönüş yaptı. Ancak Efekan, 8 ay önce lösemiye yakalanınca aile, çocukları Alman vatandaşı olduğundan tedavisi için Heidelberg'deki Çocuk Hastanesi'ne gitti. Burada tedavisi süren Efekan, 3.5 ay önce suçiçeği çıkardı. İddiaya göre doktor hastalığı fark etmeyerek kemoterapiyi sürdürdü. Talihsiz çocuk komaya girdi ve akciğerleri iflas etti.

MAKİNEYE BAĞLI YAŞIYOR
Bunun üzerine Efekan her ay değiştirilen ve 50 bin TL maliyeti olan makineye bağlandı. Anne babası da çocuklarının iyileşmesi için umutlarını hiç yitirmedi. Ancak doktorlar 15 gün önce, Efekan'ın iyileşemeyeceğini, bu nedenle fişinin çekilmesini istedi. Anne ve baba ise karara karşı çıktı. Ancak hastane kararında ısrar edince aile mahkemeye başvurdu. Mahkeme, çocuğun yaşatılması için karar alsa da hastane, bir üst mahkemeye başvurdu. Oğlunun fişinin çekilmesinden kortuğu için başından bir anolsun bile ayrılmayan anne Ayşe Aydın "Bir doktor ne olursa olsun nefes alan bir canlıyı yaşatmak için mücadele eder. Ancak onlar öldürmenin peşindeler" dedi.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞMEDİ
Oğlunun beyin ölümünün gerçekleşmediğini belirten baba Aziz Aydın, "Hastane fişi çekerek oğlumuzu öldürmemizi istiyor. Belki bir umuttur, ayağa kalkar. Sonuçta bu bir çocuk. Bir canlı. Yaşamına nasıl son verelim? Oğlumuzu yaşatmak istiyoruz, devletimiz bize yardımcı olsun" dedi.

kalan karakter 1000

arafilboylu arafilboylu

efekan gerçekten çok üzüldüm alah ailesıne sabırlar versınn allah yardımcısı olsunn

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.03.2011 20:27
yasemin yasemin

şuan nasıl ağladığımı size anlatamam
hiçbir kelime ile ifade edemem...bir anne bir baba nasıl dayanıyor bu duruma düşünmeden nasıl öldürmeyi düşünebilirler...allah sabır versin anneye babaya...bebeğime kıyamam...allah yardımcısı olsun...şifa versin.her dakika dua edeceğim yavruma...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.02.2011 08:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.