Bugünkü
Takvim

Mobinge elçi

Büyükelçiliği'mizde ikinci katip olarak çalışan Tuncel, canına kıydı. İntiharın perde arkasından Büyükelçi Civaner'in uyguladığı 'mobing' çıktı

ABONE OL
Mobinge elçi
Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'da, Türk büyükelçiliğinde görevli 2. katip Osman Tuncel'in (29) intiharı, yıldırma anlamına gelen "mobingi" açığa çıkarttı. Acı olay, 17 Şubat'ta Kinşasa Büyükelçiliği'nde meydana geldi. İkinci katip Osman Tuncel, büyükelçilik binasına gidip, başına ateş etti. Büyükelçilik çalışanları tarafından hastaneye kaldırılan Tuncel, ameliyat masasında hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARINA YAKINMIŞ
Talihsiz olay, Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık incelemelerde bulunması için Teftiş Kurulu Başkanı Büyükelçi Mehmet Taşer'i bölgeye gönderdi. Açılan soruşturma ise gözleri Büyükelçi Nihat Civaner'e çevirdi.

Diplomatın devre arkadaşları, "Tuncel, sürekli büyükelçi tarafından aşağılandığından yakınıyordu" dedi. Büyükelçi Civaner'in sürekli olarak, "Arabaya binemezsin. Büyükelçilik'ten ayrılma" gibi sözler ederek, diplomatın üzerinde baskı kurduğu iddia edildi. Bakanlık şimdi, "Nihat Civaner'in mobing suçu işleyip işlemediğini" araştırılıyor.

kalan karakter 1000

ISMAIL ISMAIL

Ay birde bu buyukelci,mehrum un karisina asilmis,Allah islah etsin bu adami.

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır0
cevapla 18.11.2011 17:16
mehmet mehmet

hic yahsi olmadi nihat bey.

Aynı Görüşte misiniz?
evet41
hayır0
cevapla 29.09.2011 18:41
ismail ismail

Kimsenin yaptigi yaninda kalmiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır1
cevapla 29.09.2011 08:51
sema sema

HAK YERINI BULDU,NIHAT CIVANER I BAKANLIK GERI CEKTI

Aynı Görüşte misiniz?
evet43
hayır0
cevapla 13.08.2011 09:05
sema sema

Ates dusutugu yeri yakar,gercekler acidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır1
cevapla 26.05.2011 07:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.