Bugünkü
Takvim

Devlet televizyonunu ele geçirdiler

'da isyan ateşi 'yı kana buladı. Bingazi'de mahsur kalan Türkleri almaya giden THY uçağı geri döndü. Trablusgarp'taki devlet televizyonu ve radyo ele geçirildi.

  • Dünya
  • 21.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.02.2011 13:50
ABONE OL
Devlet televizyonunu ele geçirdiler

'YA HIZLI FERİBOT GİDECEK

Libya'da mahsur kalan Türkler için İDO'ya bağlı 2 hızlı feribot Libya'ya gidecek

TELEVİZYON VE RADYO BİNASI YAĞMALANDI

Libya'nın başkenti Trablus'ta bir televizyon ve devlet radyosu binasının yağmalandığı, bazı binaların ateşe verildiği bildirildi.

AFP'ye telefonla bilgi veren görgü tanıkları, bazı karakol ve binaların ateşe verildiğini, bir televizyon ve devlet radyosu binasının yağmalandığını söylediler.

TRT Haber muharibinin bildirdiğine göre Libya'nın Bingazi kentinde gösteriler sürerken Kaddafi'ye bağlı bordo bereliler şehre yığınaklar yaptı.

İnternet ve tüm haberleşme sistemlerinin kesik olduğu Bingazi'de çatışmalar devam ediyor. Bunun yanında ülkede mahsur kalan Türkler için gönderilerilen THY uçağı geri dönmek zorunda kaldı. Ankara'da kriz masası oluşturuldu. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun devreye girmesi bekleniyor.
Atatürk Havalimanı'nda 3 THY uçağı Türkleri almak için hazır bekletiliyor.

LİBYA'DA İÇ ÇATIŞMALAR YAŞANABİLİR

Libya'da bazıları silahlı yüzlerce göstericinin, Güney Kore'nin işlettiği bir inşaat sahasına saldırdığı bildirildi.

Güney Kore Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, göstericilerin, birkaç saat arayla iki kez geldikleri Trablus'taki inşaat sahasında çalışanlarla çatıştığını, olayda 4 yabancının yaralandığını söyledi.

Yetkili, göstericilerin sahadan ayrıldığını, yaralanan 4 yabancıdan 3'ünün Güney Koreli, diğerinin de Bangladeşli olduğunu kaydetti.

Güney Kore Yonhap ajansına göre, söz konusu inşaat sahasında binden fazla Bangladeşli, 40-50 civarında da Güney Koreli çalışan bulunuyor.

OBAMA TAKİPTE

ABD'nin, Libya'da polisin göstericilere şiddet uygulamasından sonra "tüm uygun eylemleri" tarttığı ve Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlunun televizyonda halka yaptığı açıklamayı analiz ettiği bildirildi.

Amerikalı bir yetkili, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Libya'daki hızlı gelişmeler hakkında düzenli olarak bilgilendirildiğini, Obama yönetiminin, barışçıl göstericilere şiddete sonra vermesi yönünde baskı yaparken Libyalı üst düzey yetkililerden söz konusu şiddet konusunda "izahat" bekleyeceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.