Bugünkü
Takvim

Yaşama tutundu

Erken doğan ikizini takip etmedi. Anne karnında 8 gün daha kalarak hayata tutundu. 23 haftalık doğan mucize bebek, 4. ayını tamamladı!

Yaşama tutundu
ABD'nin Chicago kentinde yaşayan Tamika Harris, ikiz kızları olacağını öğrenince havalara uçtu. Ancak Harris'in mutluluğu uzun sürmedi. Hamileliğinin 22. haftasında ansızın başlayan sancıyla bir şeylerin ters gittiğini anlayan Harris, Adventist Hinsdale Hastanesi'ne varır varmaz doğum başladı. Henüz 22 haftalıkken dünyaya gelen ikizlerden Chasey, sadece 200 gramdı. Ve doğumdan birkaç dakika sonra babası Charles Hansbrough'un kollarında öldü. Doktorlar ikinci bebeğinde ikizini takip etmesini beklerken bir mucize oldu.

YARIM KİLO DOĞDU
Anne Tamika'nın sancıları kesildi ve doğum durdu. Annesinin karnında 8 gün daha kalmayı başaran Chelsey'e bu süreçte akciğer geliştirici iğneler yapıldı. 23 haftalık olarak doğan Chelsey, gelişen akciğerleri sayesinde hayata tutunmayı başardı. Yaklaşık yarım kilo olarak dünyaya gelen Chelsey, artık 4 aylık ve sağlıklı bir bebek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.