Bugünkü
Takvim

Rektör'ün üzerine boya döktüler!

'nin 41. kuruluş yıldönümünü nedeniyle düzenlenen tören toplantısı skandalla sona erdi.

  • Dünya
  • 16.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.02.2011 12:18
ABONE OL
Rektör'ün üzerine boya döktüler!
Kosova, Rektörü , konuşmasını yaptığı sırada, kürsüye yaklaşan iki öğrencinin kırmızı boyalı saldırısına uğradı.

Vetëvedosje (Kendin Karar Al) Hareketi mensupları oldukları öğrenilen iki öğrenci, konuşma yaparken kürsüdeki rektörün üzerine kırmızı boya dökerek, rektörü protesto etti.

Rektörün yüzü ve elbiselerine plastik şişelerden kırmızı boya döken talebeler, 'üniversiteyi içinde bulunduğu duruma sürüklemenizden dolayı utanın' şeklinde sloganlar attı.

Törenin yapıldığı salondan çıkarken korumaların müdahalesiyle karşılaşan talebeler, koridorda da olay çıkardı. Protestocu öğrenciler ayrıca, rektör Rugova'yı, Haşim Thaçi'nin başında bulunduğu Kosova Demokratik Partisi PDK'nın partizanlığını yapmakla suçladı.

KONUŞMASINI SONUNA KADAR SÜRDÜRDÜ

Öğrenciler daha sonra sorgulanmak üzere polis tarafından gözaltına alındı.
Uğradığı boyalı saldırı karşısında soğukkanlılığını korumaya çalışan Priştine Üniversitesi Rektörü Rugova, boyalı durumda konuşmasını sonuna kadar sürdürdü. Konuşmasının sonunda, "Bugün siyah elbise ve kırmızı kıravat taktım. Kırmızı rengi az gelmiş olabilir ki, üzerime kırmızı boya döktüler" sözleriyle kürsüden ayrıldı.

Tören toplantısında bakanlar ve çok sayıda davetli yer aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.