Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Burçlar
  • 30.03.2019 10:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.03.2019 10:22
ABONE OL

– 30 Mart 2019 Cumartesi

Takvim'den Binnur Sormageç, Yeni Asır'dan Filiz Özkol ve Sabah'tan Zeynep Turan'ın yorumuyla takvim.com.tr’de. Bugün ı neler bekliyor? İşte 30 Mart Cumartesi günlük Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık

KOÇ:

Çok dinamik olmanıza rağmen Merkür geri hareketini durdurunca yorgun düşebilirsiniz. Dinamizminizi arttırmak için meyve ve yeşil yapraklı sebze ile beslenebilirsiniz. Düşüncelerinizde radikal ve farklı kararlar alacağınız günlerden biri. Bazı bilgilerinizin destek görmesi, sizin için oldukça önemli. Bugün, görüştüğünüz kişilerle önemli fikir alış verişleri içinde olacaksınız. Girişimci yapınızın çevresel koşullarla da uygun olması açısından, adımlarınızı dikkatli ve mantıklı atıyorsunuz. Bugün disiplini elden bırakmak istemeyeceksin. Güne, ilişkindeki ve ailendeki sorunlarla uğraşarak başlayabilirsin.

BOĞA:

Bazı alanlarda yeteneklerinizi sergilemek için cesaretiniz kırılmış olabilir. Sevdiğiniz şeyleri yapın başkalarının takdirine ihtiyacınız yok. Bugün birtakım gizlilikler konusunda ısrarcı bir tutum sergilemeniz mümkün. Fikirlerinizi söylerken temkinli davranmayı tercih ediyorsunuz. Öfkelerinizi baskı altında tutarak, bazı olayları aşmanız mümkün değil. Sezgisel yeteneğinizi ön plana çıkaracak ve güçlendirecek yeni çalışmalara yönelmelisiniz. Spor yapmak için uygun bir gün. Üzerindeki rehaveti nihayet atacaksın. Çalışma arkadaşlarınla birlikte yapacağın çalışma, işleri kolaylaştıracak.

İKİZLER:

Bir süredir borçlarınız vardı, onları ödemek için de gerekli fırsatları elde edeceksiniz. Maddi bolluk hayatınızın diğer alanlarına da yansıyacak. Bugün, işinizde yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. Fakat duygusal ilişkinizde yaşayabileceğiniz bir takım sorunları unutmamalısınız. İhmal edilmek istemeyen partnerinizin alınganlık gösterilerine maruz kalabilirsiniz. Her zamanki diplomasi davranışlarınızla durumu idare etmeyi başarmalısınız. Özel yeteneklerinizin güçlü olduğu bir gün. Maddi konular gündemine gelebilir. Yoğunluğun sebebiyle mesainin nasıl bittiğini anlamayabilirsin.

YENGEÇ:

Yardımsever ve cana yakın oluşunuz vesilesi ile insanların etrafınızda toplanmış olması sizin de yardıma ihtiyacınız olduğunda yanınızda olacaklarının bir göstergesi. İş yaşantınızda bir takım fırsatların size sunulması, kafanızdaki soru işaretlerin su üstüne çıkmasına neden olacaktır. Sezgilerinizin sizi yanıltmadığını görerek, yeni başlangıçlara kendinizi hazırlamalısınız. Kişisel özgürlüğünüzün önemli olduğu bugün içinde, bazı sınırlamaları kaldırırsanız kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Bugün, sade cümleler kurup zor çözülebilecek sorunları zamana bırakmanın faydasını göreceksin.

ASLAN:

Bugünün belki de en bataryası bitmiş burcu siz olabilirsiniz. Yataktan kalkmak istememek ya da çabuk yorulmak bugünün genel konusu olabilir. Bugün, enerjinizi yaratıcılığınızla olumlu bir şeklide birleştirebiliyorsunuz. Bulunduğunuz ortamlarda karşı tarafı ikna etmeniz kolaylaşacak. Sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin desteği sayesinde, bir takım koordinasyon çalışmalara gireceksiniz. Güç birleşmelerini sevmenize rağmen, son sözü siz söylemekten yanasınız. Duygularını biraz daha açığa çıkarabileceğin bir gündesin. Çalışma arkadaşlarından biri senden yardım isteyebilir.

BAŞAK:

İşlerinizi yetiştirmede bazı problemler yaşayabilirsiniz. İyi bir planlama ile bugünü kolaylıkla bitirebilir hatta üstesinden geldiğiniz için kendinizi taktir edebilirsiniz. Özgürlükçü yapınızın zedelenmesinden hoşlanmadığınız için, bugün kendi kurallarınızı kendiniz koymaktan yanasınız. Yapacağınız her türlü çalışmaların alt yapısını hazırlayarak sunmaktan yanasınız. Eğitim ve öğretimle ilgili konuların ön plana çıkacağı bir gün. Bugün çalışmalarınızı derinleştirmekten yanasınız. Son günlerde pişman olabileceğin hareketler yapmış olabilirsin. Sakinliğini koruman faydalı olacaktır.

TERAZİ:

Gördüğünüz rüyalar gerçekçi bir hal alabilir. Bekar Terazi'ler aşk hayatlarına değişimi davet etmek istediler ve davetleri duyuldu, aşk size çok yaklaştı. Karşı tarafın fikirlerini kabul etmekte zorlanabilirsiniz. Diretme huyunuz yok fakat olayları değişik açıdan objektif bir şeklide gördüğünüz için, düşüncelerinizde daima haklı çıkıyorsunuz. Bugün kardeşlerinizin fikirlerine saygı göstermeli ve onların bazı sorunlarını çözüm üretmelisiniz. Yeteneklerinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Çalışma ortamında yaşanacak tartışmada taraf olmamaya özen göstermelisin. Durduk yere hedef olabilirsin.

AKREP:

İş yerinde yoğun tempo evde sürekli eş ile birlikte olmak derken iç sesinizi dinleyemediğiniz için bunalabilirsiniz. Bir doğa yürüyüşü yapın. Kazançlarınız konusunda başarı grafiğiniz yükseliyor. Bugün, kişisel yetenekleriniz ön plana çıkarmadan önce, size güven duyulmasını istiyorsunuz. Kazançlarınızı değişik kaynaklardan kazanmak isteği içindesiniz. İş değişimleri yaşamak istiyorsanız, mantıklı davranışlarınızı ön plana çıkarmalısınız. Boğaz ve boyun ağrılarınız olabilir. Resmiyet gerektiren ilişkilerinde tavırlarla karşılaşabilirsin. Plan yapmadan önce düşünmelisin.

YAY:

Aşk hayatınızda olumlu bir sürece gireceksiniz. Özellikle partnerinizin anlayışı sizi biraz şaşırtabilir. Bu durum aşk hayatınıza romantik bir hareket getirecek.Kişisel özgürlüğünüzü korumak adına verdiğiniz savaşlardan daima, siz galip çıkıyorsunuz. Bugün, içten davranışlarınızın size sağlayacağı motivasyon sayesinde, başlattığınız her türlü çalışmayı istediğiniz koşullara getirebileceksiniz. Vereceğiniz mücadelenin size sağlayacağı kişisel kazançlar bir hayli fazla. İsteklerinizde diretebilirsiniz. Radikal kararlar almanı gerektiren durumlardan kaçınmalısın. Parasal konularda dikkatli olmalısın.

OĞLAK:

İş ve özel hayat dengesini kurdunuz. Artık hedefleri büyütmeniz gerekmekte. Yeni planlamalar için uygun bir gün. Makul hedeflerle hayatınıza hareket getirebilirsiniz. Kendinize güveniyor ve çalışmalarınızı mantık süzgecinden geçirerek, kişisel başarınızı perçinliyorsunuz. Bugün, birlikte olduğunuz insanlarla fikir alış verişi içinde olacaksınız. Onların düşüncelerinden bazı fikirleri süzerek, kendinize yararlı olanları seçeceksiniz. Tiyatro, sinema ve tiyatro gibi sanat olaylarına ilgi duyacağınız bir gün. Maddi konularda aldatılma gibi olaylarla karşılaşabilirsin. Beklediğin para, zam ya da ek ücret gecikebilir.

KOVA:

Çevrenizde sizinle iletişim kurmak isteyen kişi sayısı artabilir. İnsanlara kendinizden verebileceğiniz kadar enerji verin. Nezaket için fazlasını vermekten sakının. Enerjinizi ikiye katlayacak olayların içinde olduğunuz zaman, kendinizi daha da huzurlu ve olumlu hissediyorsunuz. Bugün, eski arkadaşlarınızla bir arada olacak geçmiş günlerden konuşacaksınız. Gününü yaşayan biri olarak, anılardan konuşmak sizin için oldukça ilginç olacaktır. Buruk bir hüzün gözlerinizi sulandırabilir. Fikirlerini ön planda tutmak seni hareket etmeye yöneltecek. Özgüveninin arttığını fark edeceksin.

BALIK:

İşinizi yaparken pek hevesli olmasanız da maddi açılardan verimli olduğunuz için işiniz de size eskisi kadar sevimsiz gözükmüyor, keyfiniz artıyor. Bugün gerekli enerjiye sahipsiniz. Gün içinde özel duygularınızda aşırıya kaçarak, ilişki içinde olduğunuz kişilere söylenmemesi gereken sözleri sarf etmeniz mümkün. Geriye tortu bırakacak işler yapmak istemiyorsanız, Merkür burcunuzda ileri hareketine başladı Olaylara yaklaşım tarzınız artık daha sağlıklı olmalı.Sorumluluklarını yerine getirme tarzına yönelik eleştiriler alabilirsin. Ödemelerini göz ardı etmemelisin.