10. Bölüm

14 Aralık 2013, Cumartesi
Sene 1960, Yassıada… Suçun tarifi değişir, demokrasi yara almış, adalet ordunun eline teslim olmuştur. Herkes endişeli, kaygıyla zamanın getireceklerini beklemektedir. Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan; yaşamdan ümidi keserler. Umudun yerini çaresizlik alır. Yassıada da soğuk hücre günleri başlar. Adnan Menderes, yakın dostlarını tek tek kaybetmenin endişesiyle bir kez olsun ailesini görmek ister.
Henüz gerçekleşmemiş mahkeme tutanaklarını gören Berin Menderes, bir umut ararken Ragıp Paşa'nın Milli Birlik Komitesi Genel Kurmay Başkanlığı görevine getirildiği haberini duyunca iyice yıkılır. Bir yandan Aydın'ın acısı, bir yandan gazetelerde çıkan haberler Berin'i derinden yaralamaktadır.

kalan karakter 1000

ilyas ilyas

yassıada mağdurları hala yaşıyor mazlumlara zulmedenlerin hepsi unutuldu .menderes ve ekibi milletin kalbinde cuntacılar cehennemde yaşıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.12.2013 13:11
murat murat

herkes yaptıklarını gün gelir bulur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.12.2013 02:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.