sevinci

Başbakan Yıldırım’ın ‘u çözeceğiz’ açıklaması, leri sevince boğdu. 12 milyon emekli, yılbaşına kadar promosyona kavuşacak. Maaşı yüksek olan, daha fazla para alacak...

Promosyon sevinci
Yaklaşık 12 milyon nin beklediği da sona yaklaşıldı. Başbakan Binali Yıldırım'ın "Emeklinin promosyonunu çözeceğiz" açıklaması, büyük sevince yol açtı.
#Sayfa#
GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
TAKVİM'in duyurduğu açıklamanın ardından gazetemizi arayan emekliler, 'Artık son viraja girildi. Başbakanımız bu işi çözecek', 'Çalışmaların sonucunu nihayet alacağız', 'Memurlar gibi promosyona kavuşmak için gün sayıyoruz' diyerek mutluluklarını yansıttı. Başbakan Yıldırım, promosyonla ilgili, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bu konuda çalışmaları yürütüyor. Bunlar neticelenince yaptığı çalışmaları bize getirecek. Onun gelmesini bekliyoruz. Bize geldiğinde devreye girip, kararımızı vererek sorunu çözeceğiz" demişti. Bakan Müezzinoğlu da promosyonda emeklileri memnun edecek bir sonuca ulaşmak için görüşmelerin bir süre daha devam edeceğini belirterek, Başbakan Yıldırım ile yapılacak değerlendirmenin ardından promosyonun detaylarının belli olacağını söylemişti.
#Sayfa#

TUTARI MAAŞ BELİRLEYECEK
Edinilen bilgiye göre; promosyonun tutarında emeklilerin maaş tutarları belirleyici olacak. Promosyon için maaşa göre 4 kademe belirlendi. Bu kademeler de '500 liranın altında maaş alanlar', '500-bin lira arası maaş alanlar', 'bin-2 bin lira arası maaş alanlar' ve '2 bin lira üstü maaş alanlar' şeklinde oluştu. Her bir kademe için farklı bir promosyon tutarı belirlenmesi benimsendi. Yani emekliler için 4 ayrı promosyon tutarı olacak. Emekli, maaşının denk geldiği kademe için belirlenen promosyonu alacak. 3 yıllık promosyon toplu ödenecek, ilk ödemeler bu yılın sonunda yapılacak. Ayrıca promosyon tutarında maaşı bankada tutma süresinin de etkili olması bekleniyor.
Etiketler: ,

kalan karakter 1000

ali ali

cook beklersınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 18.10.2016 17:35
Miyouu Miyouu

Sevinçten boğulup öldük yauu.:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 18.10.2016 16:54
kaya kaya

tekrar başa döndük bizim oğlan okur döner döner bir daha okur misali ben bu iş den hiç bir şey anlamadım arkadaşlar siz anladıysanız be lütfen aydınlatın

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 18.10.2016 16:36
vatandaş vatandaş

sayıştay raporlarından çıkan rantta giden paradan çerez parası diye hitap edilenlerden biraz olsun emekliye verilseydi her gün gündem yaratmaya gerek yok iki bin sonrası intibak ne oldu yargıtaya takıldı kaldı mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 18.10.2016 13:27
hüsamettin hüsamettin

ama uzadı bu işin tadı kacmadan hallolsa ıyı olur artık bıktık yeter olacaksa olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır2
cevapla 18.10.2016 13:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.