Bugünkü
Takvim

Pilim çabuk bitiyor

40 yaşındayım. 3 aydır hanımla cinsel ilişkiye girdiğimizde çabucak pilim bitiyor. Ara ara şeker ilacı kullanıyorum. Şeker yüzünden mi?
ŞEKER hastalarında cinsel hayat olumsuz etkilenebilir.
Erken boşalma şikayetlerden birisidir. Bu nedenle perhiz-su-hareketdüzenli tedavi ve stres kontrolü şarttır. Düzensiz beslenen, düzensiz ilaç kullananlarda olumsuzluklar fazla görülür. Erken boşalmanın en önemli sebebi stres, sıkıntı, korku ve kaygıdır. Bunun üstüne yorgunluk, uykusuzluk, ispatlama çabası, isteksizlikte eklenince 3 tane hap yutsan nafile.
Zaten 3 tane hap da yutulmaz.
Bir kez mutlaka üroloji uzmanına muayene ol.
Ayrıca şikayetlerin geçmezse psikolojik destek al.

KORUNMA SORUNU
19 yaşındayım. Yakında evleneceğim. Arkadaşlarım korunmaktan bahsetti. Kimden korunmam gerek? Ne zaman hamile kalacağıma ben mi karar vereceğim?

CİNSEL ilişki, kadın ve erkeğin bir araya gelmesiyle yaşanır. Cinsel ilişki sonrasında kadın ve erkeğin üreme hücreleri kadın üreme organında olgunlaşır. Eşler ilişki öncesinde çeşitli uygulamalara başvururlar. Buna korumalı cinsel ilişki denir. Cinsel ilişki öncesinde doğum kontrol yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya