Bugünkü
Takvim
  • 14 Kasım 2015, Cumartesi

Gollerimiz Avrupai

Yıllardır milli takımın gollerini yazmıştık. Ama dün Katar maçındaki gollerimizin yapılışı, vuruşu önce Gökhan sonra da Olcay'ın takipçiliği sanki Avrupa'da atılan goller gibiydi. Çünkü iki oyuncumuz da sıfırdan yani çizgiden inatla takip ettikleri topu ortalayıp Avrupai goller attılar. Futbol olarak bu Fransa için yeterli mi? Hayır. Çünkü güç olarak fizik olarak hala hazır değiliz. Kolay gol pozisyonu veriyoruz. Ve gol atıyoruz. Volkan Babacan'ın yaptığı hata kendisine bir ihtar olarak geri dönmüştür. Bir kaleci bu kadar bariz bir hata yapamaz. İlk 45 dakika içersinde Katar atletik çok koşan bir takım olarak bizi yordu. Ama ikinci yarıda Fatih Terim'in aklı maçı çözmeye yetti. Gökhan Gönül'ü alması Olcay'ı orta sahaya sokması son anda da Yasin'i takviye olarak koyması Katar'ı yenmemize yetti.

ORKESTRA ŞEFİ GİBİ
İlk saniyede Emre Taşdemir'in kurtardığı gol pozisyonu ilerisi için bir umut. Milli takımımız gerçekten daha iyi işlenirse daha çok özel maç yaparsa, Fransa'da hem adımızı duyuracağız, hem de milli takımımızın bu noktaya tesadüf gelmediğini göstereceğiz. Arda Turan güçlü olduğu zaman dinamik olduğu zaman orta sahada gerçekten bir orkestra şefi gibi. O haliyle bile bir gol attı, bir gol de attırdı. Bravo Arda Usta. Oğuzhan'ı fazla abartıyorlar. Sezon başında Messi'ye benzettiler, kayboldu. Şimdi de oraya buraya gidecek diye yazıyorlar. Lütfen bıraksınlar da istikrarlı futbolunu göstersin. Yoksa ona yazık oluyor.

MAÇIN EN İYİSİ GÖKHAN GÖNÜL
Oyuna girdikten sonra müthiş işler yaptı.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ OĞUZHAN
Genç oyuncu dün istenilen düzeyde değildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
  • ve ya