Bugünkü
Takvim

Görmek hissetmektir

O bir Mısırlı Yahudiydi. İskenderiye'de doğmuştu. Süveyş krizinin ardından İsrail'e kaçtı. En büyük hayali İsrail istihbaratı MOSSAD'a girmekti. Arapça'yı anadili gibi biliyordu. Daha ne olsundu?

MOSSAD ilk anlarda onun talebine sıcak bakmadı. Ancak gizliden gizliye de yakın takibe aldı. Ajanlığa elverişli mi diye geniş çaplı bir araştırma yaptı. Sonunda "Bu adamdan casus olur" raporu geldi. MOSSAD merkezine çağırdılar, "Tamam seni ajanlığa kabul ediyoruz" dediler. Aylar süren bir eğitimden geçirdikten sonra iki aşamalı ilk görevini ona bildirdiler. Yeni MOSSAD ajanının adı ELİ COHEN'di.

Cohen'i ilk aşamada Arjantin'e Buenos Aires'e gönderdiler. O artık Suriyeli zengin bir işadamıydı. Sahte kimliğinde Kemal Amin Thabet yazıyordu. "Kemal Amin" adını kullanarak Arjantin'de yaşayan Suriyelilerin arasına katıldı. "Ben de sizdenim" dedi. Onlarla yakın dostluklar kurdu. Kendini sevdirdi. Görevin ilk aşamasında çok başarılı olmuştu sahte Kemal.

Şimdi sıra ikinci aşamadaydı. Arjantin'de yaşayan Suriyelilerden aldığı referans mektuplarıyla Şam'a yerleşti. Devletin üst kademelerine Buenos Aires'ten onunla ilgili övgüler yağıyordu. Gece hayatına hızla giriş yaptı. Şam'da da beklenenden çok daha hızlı yeni dostluklar kurdu. Yakınlaştığı isimlerden biri de Arjantin'de Suriye adına askeri ateşelik yapan Albay Emin El Hafız'dı. Artık onunla kanka olmuşlardı. Eli Cohen, sahte ismi "Kemal Amin"le kendini Albay Emin'e çok sevdirmişti.

Suriye Devleti'nin en üst kademesinde artık çok yakın arkadaşları vardı. Şimdi sıra bekleme dönemindeydi. Elbet aradığı fırsatlar önüne gelecekti. Nitekim yakın dostu Albay Emin El Hafız, Baas partisine mensup subaylarla birlikte darbe yapıp yönetimi ele geçirdi. 1963-1966 arasında Suriye Devlet başkanı oldu. Kemal Amin'i yani Eli Cohen'i danışmanı yaptı, devletin tüm sırlarını onunla paylaştı. Hatta bir ara MOSSAD ajanını Savunma Bakanı bile yapmayı düşündü. Devlet başkanının en yakın dostu için artık kapılar açılmıştı. Askeri tesislere bile elini kolunu sallayarak giriyor, topladığı bilgileri MOSSAD merkezine geçiyordu. Hatta bir defasında Golan tepelerindeki Suriyeli askerler için sıcaktan kavrulmasınlar diye çok sayıda ağaç diktirdi. Suriyeli askerler o ağaçların altında toplanıyor, ferahlıyordu. İsrail Golan Tepelerini işgal ederken nerede ağaç varsa orayı vurdu. Suriyeli askerleri leblebi gibi avladı Kemal Amin kod adlı Cohen'in diktiği ağaçlar sayesinde. Kemal Amin'in gerçek adının Cohen olduğunu öğrenip astıklarında Golan Tepeleri gitmişti.

Bizde de kim bilir ne Kemal Aminler var... Gerçek isimlerini gizleyerek kimleri avuçlarının içine aldılar? Kimleri dolmuşa getirip sahaya sürüyorlar? Sonuçta onlara Suriye'de olduğundan çok daha fazla "Kemal" lazım. Çünkü Türkiye artık içine kapanık bir ülke değil. Dışarıda ulusal güvenliği için operasyon yapıyor. Gittiği her ülkede de İsrail dahil çok sayıda ülkenin canına da hatta 100 yıllık planlarına da ot tıkıyor. Birileri için Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi iç çekişmelere ve kavgalara çekilmesi hayati önem taşıyor. İçeride alakasız gündemlerle kavga edelim ki dışarıya enerjimiz kalmasın. İstedikleri bu.Çok denediler bu kullanışlı yöntemi. Başarılı da oldular geçmişte. Ancak son dönemdeçok çok farklı bir Türkiye var. O yüzden bize bir tek "Kemal Amin" yetmez.

Bugün baktığımızda "Herşey bu vatan için" deyip, vatanını önüne gelene şikayet eden, dışarıda ülkesine saldıran, bölücülerle ortak olan, Devletini suçlayan o kadar çok sahte yüz var ki? Dost görünür, "Biz de Türk'üz" derler. Halbuki sahte dost sabun gibidir. Elini yüzünü temizler ama ayağını da toprağını da Cohen gibi kaydırıverir. Birilerine sorsan "Türkiye'yi çok seviyoruz" derler. Ama nefret kusarlar. Necip Fazıl'a da sorarlar; "Sevgi mi nefret mi?" diye... "Nefret" cevebını verir. "Çünkü nefretin sahtesi olmaz" diye de ekler.

Sahi şöyle bir düşünün... Acaba bizde kaç tane sahte Kemal Amin var? Nerelere ağaç dikiyorlar? Nereden vuruyorlar? Görebildiğiniz, hissettiğiniz var mı? Ne diyorsunuz?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

kalan karakter 1000

Osmanli Osmanli

Olmaz mi? CHP yonetiminin tamami, IP in genel baskani bazi yonetim kurulu uyeleri, saadet partisinin tum yonetimi. Ozellikle saadet partisi ve CHP en kotuleri. Beni uzen devletinin bunlari bile bile hic birsey yapmamasi. Bu tipleri zorlayarak bu ulkeden yollaya bilir. Surgun degil, olum hic degil. Yurt disinin istedigi zaten bunlar. ama vatandasliktan atmak mumkun. Su anda CHP genel baskaninin yedi haltlardan dolayi vatandasligini kaybetmesine hic kimse karsi cikmaz, kendi partileri dahi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet42
hayır0
cevapla 21.02.2020 18:54
abdullah abdullah

Balta agaca derki: esasinda sen bana birsey yapamassin, lakin neyleyim sapin benden...

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 21.02.2020 13:30
Nuri Nuri

Rothshildler, dünya yahudileri ve ingilizler ortak projeleri ile 300 yıldır ortadoğu, çin, hindistan hatta tüm dünyayı istedikleri gibi evirip çevirdiler. Osmanlı ve Türkiyede bunların belalarından hala kurtulamadık, sanırım müslümanları kırıp anadoluyu teslim almak istiyorlar, fetullah gülen denilen gayri müslüm domuz saf,salak müslümanları kullanarak yahudilere hizmet cemaati olarak Anadoluyu yahudi ve ingilize teslimi kolaylaştırıyordu az kalmıştı hem de Türk okulları ile devşirmeler yetiştirip tüm dünyayı (türk okullarının olduğu ülkeleri) türklerin sırtından, türklerin itibarını kullanarak yeniden ele geçiriyorlardı, Robert kolejleri Türk okulları gibi daha ne okulları vardır kimbilir, yahudi ve ingilizin en sevdiği proje eğitimle okulla devşirme.. Rahşan Ecevit sabetaymıydı acaba, Bülent Ecevit devşirmemiydi acaba? Devşirme Fransa başkanı Emanuel Macron gibi. Türk yahudileri, sabetaylarin kalesi İzmirde yahudi projesi FETÖyü beslediler,büyüttüler, kolladılar,Ecevitte korurdu FET

Aynı Görüşte misiniz?
evet229
hayır8
cevapla 21.02.2020 11:30
şahin şahin

bizde de çok sahte Kemal Aminler var? Tarihi bilenler kemalleri de bilir, çünkü tarih büyük bir yargıçtır. Nerelere ağaç dikiyorlar? Gezi olaylarında ağaç dikiyorlardı; ama 'Mesele ağaçları korumak değil, tamimiyle ideolojikti' Tek dileğim var bu ülkeyi azıcıkta olsa seven her ne görüşte olursa olsun görüşüne saygımız sonsuz, ama mevzu ülkemizse lütfen herkes Milli çıkarlarımız için birleşip enerjimizi ülkemizin menfaatleri için kullanalım içeriye kimse bizi hapsetmeye çalışmasın lütfen...

Aynı Görüşte misiniz?
evet345
hayır0
cevapla 21.02.2020 10:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
  • ve ya