Çanakkale’de toprak kayması! 2 kişi hayatını kaybetti: Faciada acı detay ortaya çıktı

Son dakika... Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, su kanalı açmak için kazı yapılırken meydana gelen göçükte toprak altında kalan 3 kişiden 2'si yaşamını yitirdi, biri hastanede tedaviye alındı. Öte yandan faciada vücudunun büyük bir bölümü toprak altında kalan ve kurtarıldıktan dakikalar sonra hastanede hayatını kaybeden Tahir Ödemiş’in son bakışı üzüntüye boğdu. Ölen iki kişinin hayır için orada bulundukları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi 17 Nisan 2024, 19:36 Güncelleme 18 Nisan 2024, 00:41
Çanakkale’de toprak kayması! 2 kişi hayatını kaybetti: Faciada acı detay ortaya çıktı

İÇİNDEKİLER

Kangırlı köyünde bir tarlanın kenarında su çıkarmak amacıyla iş makinesiyle başlatılan kanal çalışması sırasında yaşanan göçükte işçiler Refik Bilgiç, Tahir Ödemiş ve Sefer Arslan toprak altında kaldı.

GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞIYORLARDI
Kepçeler araziyi kazarken, hayır amaçlı bir çok kişi sahada gönüllü olarak çalışıyordu. 4 metrelik bir alan kepçe yardımıyla kazıldığı sırasında bölgede bir anda toprak kayması oluştu.

Kuyunun içinde boru döşeyen kepçe operatörü Refik Bilgiç, hayırsever Sefer Arslan ve Tahir Ödemiş toprak altında kaldı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Kendi imkanlarıyla kurtulan Refik Bilgiç, sağlık ekiplerince Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, AKUT Arama Kurtarma Derneği, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlilerinin de katılımıyla yürütülen çalışmada, Tahir Ödemiş göçükten yaralı kurtarıldı. Sağlık görevlilerince aynı hastaneye götürülen Ödemiş, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Çalışmalar sonucu Sefer Arslan'ın göçük altından cansız bedeni çıkarıldı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek ve Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk de olay yerine gelerek bilgi aldı.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Lapseki ilçesi Kangırlı köyünde su kanalı açma çalışmasında meydana gelen toprak kayması sonucu 2 vatandaşımız vefat etmiş olup, 1 vatandaşımızın hastanede tedavisi devam etmektedir. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, yaralı vatandaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI
Göçük altında kalan Sefer Arslan'ın cansız bedenine ise üç saatin sonunda ulaşıldı.

Hayatını kaybeden Sefer Arslan (solda) ve Tahir Ödemiş (sağda)

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Hayırsever Tahir Ödemiş ve Sefer Arslan'ın ölümü tüm köyü yasa boğarken olay yerine ve hastaneye koşan yakınları sinir krizi geçirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yaralanan kepçe operatörü Refik Bilgiç

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN