TikTok'ta para kazanmak için canlı yayın açarak göğüs dekoltesi verdiği için gözaltına alınan "Laz Kızı" serbest bırakıldı! 5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı!

Son dakika haberleri... TikTok’ta para kazanmak için canlı yayın açarak göğüs dekoltesi veren “Laz Kızı” olarak bilinen ve tepki çeken G.H. gözaltına alınmıştı. Para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayıp yapıp 1 saatte 100 bin lira topladığı öne sürülen G. H. serbest bırakıldı. G.H.'nin 5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi 27 Kasım 2023, 13:36 Güncelleme 27 Kasım 2023, 19:20
TikTok’ta para kazanmak için canlı yayın açarak göğüs dekoltesi verdiği için gözaltına alınan Laz Kızı serbest bırakıldı! 5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı!

Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak Büro Amirliği ekipleri sosyal medya uygulaması Tiktok'ta para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın yapıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Görüntülerdeki kadının para karşılığında gömleğinin düğmelerini açtığı tespit edildi. Polis şüpheli G.H.'nin Kartal'daki evine baskın yaptı.

Gözaltına alınan G.H., Gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Ahlak Büro Amirliğinde işlemleri yapılan G.H. savcılık talimatıyla mevcutlu olarak İstanbul, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan bir TikTok kullanıcısının uygunsuz görüntülerle hediye ve bağış toplaması haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Haberlere konu olan sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda; çocukların psikososyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile kadınlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişi onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer veren görüntülerin yer aldığı anlaşılmıştır. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

SERBEST BIRAKILDI
Gelen son dakika haberine göre Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla G.H.'yi serbest bıraktı.

5 AYLIK HAMİLEYMİŞ
Sosyal medyada büyük tepki çeken müstehcen yayınları yapan G.H.'nin 5 aylık hamile olduğu da öğrenildi.