Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 28.01.2021 08:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.01.2021 08:55
ABONE OL

Son dakika: açıklarında karaya oturan bandıralı kargo gemisinde flaş gelişme

Son dakika haberi... açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atan bandıralı kargo gemisini kurtarma çalışmalarına gece saatlerinde ara verildi. Geminin kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edilmiş, kargo gemisi akıntının da etkisiyle bir süre sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atmıştı.

AA


açıklarında makine arızası nedeniyle sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atan bandıralı kargo gemisini kurtarma çalışmalarına gece saatlerinde ara verildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri ve kurtarma römorkörleri, geminin demir attığı mevkide gece saatlerinde gelişebilecek olumsuzluklara karşı hazır durumda bekledi.

Gemide bulunan personelle sürekli iletişim halinde olan ekipler, olumsuz hava koşulları ve gemidekilerin durumunun iyi olması nedeniyle kurtarma çalışmalarına ara verdi.

Havanın aydınlanmasıyla yapılacak durum değerlendirmesinin ardından çalışmalara başlanıp başlanmayacağına karar verileceği öğrenildi.

'dan 'nın Kavkaz Limanı'na giden Panama bandıralı 190 metre uzunluğunda, 26 bin 828 groston ağırlığındaki "" adlı kargo gemisi açıklarında makine arızası yapmıştı.

Geminin kaptanının yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı Kurtarma 8 ve Kurtarma 11 römorkörleri bölgeye sevk edilmiş, kargo gemisi akıntının da etkisiyle bir süre sürüklendikten sonra kıyıya yakın mevkide demir atmıştı.

Çevre kirliliğinin yaşanmadığı olay sonrası bölgede kurtarma çalışmaları yapılmıştı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN