Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Yaşam
 • 23.01.2021 11:25
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 23.01.2021 12:47
ABONE OL

mü?

'de yerine seçilen hakkında çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. AK Parti MKYK Üyesi bir arkadaşının kendisine Joe Biden'ın olduğunu ve Biruki aşiretinden olduğunu söyledi. Miroğlu paylaşımı hakkında "Düşündürsün diye paylaştım bunu, güldürsün diye değil" dedi.

ABD başkanlarının gizli örgütlere, gizli dini topluluklara üye olduğu her zaman konuşulur ve komplo teorisyenleri de bundan beslenir.

ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden da bu iddialardan nasibini aldı. Biden hakkında ortaya atılan son iddia ise oldukça garip.

BIDEN KÜRT MÜ?
Yanlış okumadınız Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden'ın Kürt kökenli olduğu iddiası gündeme geldi.

   Bu iddiayı ortaya atan ise Türkiye'den bir isim. AK Parti MKYK üyesi ve 25. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu.

   "BIRUKİ AŞİRETİNDEN"
   Miroğlu, söz konusu iddiayı Twitter hesabından gündeme getirdi. AK Parti MKYK Üyesi şunları yazdı

   "Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi,ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil, birileri diyormuş ki, Biden'ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş!

     Erivan'dan ABD'ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş!"

     "ELVIS PRESLEY İÇİN DE MİDYATLI KÜRTTÜR' DEMİRŞLERDİ"
     Orhan Miroğlu neden böyle bir tweet attığını Hürriyet'e anlattı: "Geçmişte Obama için de 'Obama gelecek bütün dertler bitecek' deniyordu, ama azalmadı daha da arttı. Şimdi de Kürtlere söylenen şey bu. Hem Ortadoğu hem de Kürtler üzerinden böyle bir beklenti oluşturuluyor.

     Bir kamuoyu oluşmuş. Biden, Kürt meselesinde Ortadoğu'da önemli adımlar atacak diye. Bu, onun bir sonucu. Yine bir zamanlar Elvis Presley için de 'Midyatlı Kürttür' demişlerdi.

       "BIDEN DAHA GÜÇLÜ SİYASİ BİRİKİMLE GELİYOR"
       Biden, Trump gibi değil. Trump kulaktan dolma bilgilerle açıklamalar yapıyordu. Biden ise daha güçlü bir siyasi birikimle geliyor. Bu birikim Ortadoğu halklarının faydasına mı olur, zararına mı göreceğiz. Ama bu söylemler Biden ile ilgili umutların artmasına neden oluyor, artarken de böyle efsaneler ortaya çıkıyor.

       Ciddiye almadım ama bölgedeki Kürtleri, ABD politikalarına yakınlaştırmayı amaçladığı gibi bir şey var. Kürt meselesi olan ülkeleri düşündürmeli bu. Ortadoğu'daki 30-35 milyonluk bu halk, Biden'a neden böyle bir umut besliyor? Düşündürsün diye paylaştım bunu, güldürsün diye değil. Çaresizlik böyle şeyler üretir.

       Bu bütün toplumlar için böyledir. Evet, Irak'ın da İran'ın da Suriye'nin de bir Kürt meselesi var. Türkiye'de ise bu meselede atılan demokratik adımlarla, önemli açılımlar oldu. Bizim arka bahçemizdeki Kürtlere sorduğunuzda, vicdan sahibi herkes çözüme en yakın ülke Türkiye'dir diyor."